PDA

View Full Version : logo forum - luźna dyskusja na temat...


PiterM
09-07-2008, 00:27
Wydaje mi się, iż nadszedł czas aby wzorem innych krajów wprowadzić logo "Paneristi Poland" w nieco poważniejszej formie, niż miało to miejsce dotychczas. Logo paneristi powinno occzywiście nawiązywać do charakteru marki Panerai oraz najważniejszych jej elementów wzorniczych. Dla mnie podstawową sprawą jest prostota logo i jego czytelność. Żadnych cieni, przejść tonalnych, wodotrysków. Nawiązanie do Panerai oczywiście w formie tarczy... i tutaj chyba nie będzie błędem nawiązanie do wersji BASE, czyli modelu stanowiącego esencję ducha Panerai, o bardzo mocnym designie, oraz dodatkowo chyba najpopularniejszego w Polsce w tym momencie. DO tego napis "Paneristi Poland" czcionką znaną z tarcz Panerai. Nawiązanie do kraju (poza nazwą) to oczywiście flaga.

Zasiadłem dziś do programu graficznego i udało mi się stworzyć takie trzy wersje... nie ukrywam, że każda ma swoje wady i zalety. Wersja 1 jest najbardziej czytelna, ale nie wiem czy nie jest zbyt mocno "unarodowiona" jednak. Wersja 2 jest OK, ale jakby czegoś w niej zabrakło. Wersja 3 prosta, czytelna, ale flaga jest chyba dobrym akcentem i szkoda ją odcinać.

Wersja wstępna 1 - podstawowa wersja logo z flagą - opcja "biało-czerwona".
Wersja wstępna 2 - podstawowa wersja logo z flagą - opcja "tritium".
Wersja wstępna 3 - logo skrócone bez flagi - opcja "biało-czerwona".


EDIT [10.07.2008] - aktualne logo znajduje się tutaj: http://paneristi.pl/showthread.php?t=228

PcStud
09-07-2008, 11:06
jezeli o mnie chodzi to zdecydowanie opowiadam sie za wersja bez flagi- jest w mojej opinii najlepsza, reszta jest kapke "przekombinowana" :)

RadekQ
09-07-2008, 15:16
Jak dla mnie wersja trzecia, najprostrza i najczytelniejsza, jak Panerai:cool:
To kiedy zapisy na gadzety klubowe, bo rozumie ze cos palnujesz;)
Jakies koszulki, patche, naklejki na samochody (takie jak Microcholics)

@rtur
09-07-2008, 15:48
Oddaję mój głos za wersja 3. Prosta jak Panerai.

ellore
09-07-2008, 16:22
Z proponowanych trzech zdecydowanie najfajniejsza jest wersja nr 1. Trójka nie ma nic charakterystycznego, rozlatuje się w oczach, może żeby litery były grubsze:confused:. Zresztą nawiązanie do Polski musi być wyraźne.

PiterM
09-07-2008, 16:46
czcionka jest dokadnie taka jak na tarczy Panerai. Nawet odstępy starałem się zachować tak jak w PAMach na tarczy. Zawsze można pogrubić, ale to już nie będzie czcionka OP wtedy...

AdamLuczak
10-07-2008, 09:45
Moim zdaniem bez znaczka lepiej.
Za ciężko z prawej.

Adam

RadekQ
10-07-2008, 09:45
jest ok, ale nie dało by sie troche tego logo "pocienić", jest troche za grube:o, ale koncepcja słuszna:)

albo napis troche do góry a malutkie logo pod nim

PiterM
10-07-2008, 09:50
jak już będzie w wektorach, to się dopasuje idealnie jak trzeba... szkoda, że nie pomyślałęm o tym z miesiąc temu. Byłyby fajne t-shirty na sezonik urlopowy :)

AndrzejB
10-07-2008, 11:40
Może ładniejsze będzie z logo Officine niż z tarczą........
Ma ktoś może CDRa lub w innym formacie wektorowym logo
Coś pokombinuje...kiedyś trochę w Corelu pracowałem właśnie tworząc loga

PiterM
10-07-2008, 11:48
wektorowa wersja będzie gotowa za godzinkę. Wrzucę, to będzie można pokombinować... ale tarcza PAMa być musi, to przecież cała esencja Panerai! Aha, logo OP będzie jeszcze w wersji takiej jak z tarczy Logo Base, czyli z kresek a nie "pełne". Prace trwają...

hddvd
10-07-2008, 14:00
Dla mnie wersja bez flagi i logo jest najlepsza.

RadekQ
10-07-2008, 14:41
a moze mały znaczek umiescic w miejscu gdzie w Marinie jest sekundnik, na dziewiątce, logo biało czerwone, a napis w jednym kolorze

human
10-07-2008, 15:16
a może by znaczek PL zrobić w stylu logo i po prostu umieścić na wysokości 9 lub 3.
kolory tak jak w indeksach i nie bawić się z kolorami flag.
będzie wiadomo że to paneristi poland i będzie minimalistycznie czyli takie jak powinno być.
bo teraz forum niebieskie, tło logo czarne, indeksy zielone i flaga biało-czerwona.
coś w tym stylu:
http://img77.imageshack.us/img77/4808/paneristiplv4250ei1.png

jacus
10-07-2008, 15:26
Wersja trzecia najciekawsza - moim zdaniem

Ja tak nieśmiało swoje 3gr

A może tarcza z PAM-a "zero" z logo i w miejscu napisu LUMINOR napis POLAND a w miejscu napisu PANERAI napis PANERAISTI reszta bez zmian:rolleyes:

P.S. Jakież to charakterystyczne ilu Rodaków tyle różnych zdań

PiterM
10-07-2008, 16:05
ale się dyskusja zrobiła... ale logo powinno byc czytelne nie tylko dla nas. Dlatego motyw tarczy (zegarek) jest bardzo istotny. "Paneristi" też powinno się znaleźć, a to z uwagi na generalnie przyjętą konwencję globalną. Z tego samego powodu powinna być też być nazwa kraju. Jak kiedyś ktoś zawita np. na P-DAY w koszulce z logo, to wszystko powinno być jasne i oczywiste. Powstaje jeszcze alternatywna wersja z logo "OP" dokłądnie tak jak jest na tarczy PAM000, czyli z linii i bez wypełnienia (linie grubości linii w czcionce). I już tak pewnie zostanie :)

kubama
10-07-2008, 20:31
Lubię proste logo, które ma pionową oś symetrii. Jakoś tak jest bardziej dla mnie czytelne. W tej aktualnej wersji (tarcza, biało-czerwony napis, biało-czerwone logo) mam problem z uchwyceniem środka ciężkości, a ponadto są tam jednocześnie 3 bardzo istotne symbole/elementy. Reasumując, wg mnie jest zbyt skomplikowane.

Moja propozycja to utrzymanie jako głównego motywu tarczy - jest doskonała.
Umieszczenie napisów zamiast wskazówek ustawionych na godzinie 10:10
- PANERISTI na godzinowej
- POLAND na minutowej
Nic więcej.

:)

PiterM
10-07-2008, 21:03
różnych ciekawych wersji napewno można jeszcze sporo wykombinować... ale trzeba pamiętać, iż np. przy hafcie komputerowym napisy jako wskazówki będa niewykonalne (nieczytelne) więc... itd.

Całą dyskusję wydzielam do tego wątku, zaś póki co samo logo forum jest takie jak jest... oczywiście nikt nie powiedział, że nie będzie ewoluować, zmieniać się, itp. ale chwilowo jest to co widać - podejście troszkę jak w wojsku, ale to w końcu zegarki o rodowodzie militarnym :D

I jeszcze temat z aktualnym logo: http://paneristi.pl/showthread.php?t=228

PcStud
10-07-2008, 23:25
wersja bez flagi/logo podobala mi sie bardziej :(

AndrzejB
14-07-2008, 09:22
wektorowa wersja będzie gotowa za godzinkę. Wrzucę, to będzie można pokombinować... ale tarcza PAMa być musi, to przecież cała esencja Panerai! Aha, logo OP będzie jeszcze w wersji takiej jak z tarczy Logo Base, czyli z kresek a nie "pełne". Prace trwają...

Witam


Czy mogę prosić wersję "edytowalną" w wektorach
thx:D

PiterM
14-07-2008, 17:07
jeszcze tylko zapytam o to co chcesz z tym zrobić... ale odp. proszę już może na priva :)

jawor
16-07-2008, 00:17
Że sie tak wtrącnę:)
Nie, żebym krytykował, ale troszkę za rozbudowane to logo mi się widzi. Możnaby pokombinować ,,scalić'' je troszeczkę i zewrzeć w sobie.
Myslę, że gdyby napisy wchodziły głebiej w tarczę zegara może..... Zastanowic się wartobyłoby, czy zachować jednakowe grubości elementów. Jeśli tak to żeby różnice były nie tak niewielkie, a jednakowe. Na chwilę obecną ,,działa,, to logo jak dwa, lub trzy osobne.
Jednakże to tylko takie moje zawodowe spaczenie i byćmoże sie mylę, bo jestem ze ,,starej'' szkoły;) bo w sumie dlaczego nie miałoby tak oddziaływać, że jedno, a jednocześnie trzy, no czy dwa.