PDA

View Full Version : Witam i o Pam'a pytam!


Raf_fkn
05-09-2008, 12:23
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Pomału zaczynam dojrzewać do Paneraia po kilkuletniej przygodzie z zegarkami.
Już sam nie wiem jaką wersję wybrać. Zastanawiam się nad kilkoma modelami, a mianowicie:
PAM00000
PAM00112
PAM00005
PAM00111
PAM00210
Dodatkowo jest problem z testem nadgarstkowym, jako że nie mam czasu na wycieczkę do Warszawy.
Proszę o waszą pomoc w wyborze mojego pierwszego Pam'a.
Pozdrawiam serdecznie
Rafał

PcStud
05-09-2008, 19:39
sprawa dziecinnie prosta :)

najtanszy historyk - Base, wzglednie Logo ale pewnie na początek bedziesz chcial miec "kanapke" na tarczy i to zrozumiale ;)

niezaleznie od tego czy kiedys dojrzejesz do jakiegos innego modelu, to te sa ponadczasowe i nigdy Ci sie nie znudza; ludzie ktorzy maja w kolekcjach najdrozsze i najbardziej wyszukane modele, zawyczaj maja tez w szufladzie prostego historyka, ktory jest tak na prawde kwintesencja tego czym jest Panerai

nie warto zaczynac od tych bardziej kombinowanych modeli, bo zazwyczaj czlowiek na poczatku nie wie w ktora strone chce pojsc i moze sie okazac, ze pierwszy strzal bedzie chybiony

no chyba ze masz duuuzo kasy i polecisz w klasyke typu Fiddy- on tez sie nigdy nie znudzi ;)

Raf_fkn
05-09-2008, 21:44
sprawa dziecinnie prosta :)

najtanszy historyk - Base, wzglednie Logo ale pewnie na początek bedziesz chcial miec "kanapke" na tarczy i to zrozumiale ;)



Czyli 112 lub 000 - też tak coś czuję, że chyba najlepiej któregoś z nich.
112 ma mechanizm OP X a 000 OP I - czy zwracać na to uwagę?
I kwestia kanapki - ???

A propos zakupu to gdzie polecacie?

Pozdrawiam
Rafał

Raf_fkn
06-09-2008, 22:01
Witajcie!
Zdecydowałem się na model 112.
Cena w polskim salonie to 3400 Euro.
Czy jest szansa wyrwać go gdzieś taniej?
Pozdrawiam
Rafal

PiterM
09-09-2008, 17:23
112 tyle właśnie kosztuje. Jeśli chcesz nową sztukę, to tyle zapłacisz. Chyba, że z drugiej ręki. Tu (w sensie "na forum") czasem bywają BASE w doskonałym stanie.

Raf_fkn
09-09-2008, 23:07
112 tyle właśnie kosztuje. Jeśli chcesz nową sztukę, to tyle zapłacisz. Chyba, że z drugiej ręki. Tu (w sensie "na forum") czasem bywają BASE w doskonałym stanie.

Dzięki za odpowiedź.
Do PAM'a 112 dołączane sa dwa paski, czarny i guma.
Chciałbym dokupić również brązowy - orientuje się ktoś ile kosztuje oryginalny pasek do tego modelu?

hddvd
10-09-2008, 10:32
Witajcie!
Zdecydowałem się na model 112.
Rafal

Gratulacje. Dobry wybór.
Ja noszę 112 od ponad 2 miesięcy i 2 moje pozostałe zegarki przestały dla mnie prawie istnieć. Perreleta w końcu sprzedałem a Omega dość rzadko gości na moim nadgarstku. Mało tego, o sprzdaży Omegi też zaczynam przemyśliwać, a po głowie krąży mi już Radiomir;)
To jakieś szaleństwo, ale te zegarki rzeczywiście potrafią zawładnąć. Jeszcze rok temu nie uwierzyłbym, że coś takiego mi się przytrafi. Klątwa Panerai jednak działa:D

Raf_fkn
10-09-2008, 10:47
Gratulacje. Dobry wybór.
Mało tego, o sprzdaży Omegi też zaczynam przemyśliwać, a po głowie krąży mi już Radiomir;)
To jakieś szaleństwo, ale te zegarki rzeczywiście potrafią zawładnąć. Jeszcze rok temu nie uwierzyłbym, że coś takiego mi się przytrafi. Klątwa Panerai jednak działa:D

Coś czuję, że moje OMEGI spotka podobny los :)

Dziękuję za odpowiedź!

bart
10-09-2008, 21:04
Chciałbym dokupić również brązowy - orientuje się ktoś ile kosztuje oryginalny pasek do tego modelu?

w marcu w jansenie kosztował 800 zł, pani proponowała 10% rabatu (na zegarek dostałem 5%, co w efekcie wyniosło taniej, niż usługa znanego z innego forum stani.swiss'a).

Raf_fkn
11-09-2008, 09:38
Witam!
Mam pytanie odnoście nakręcania Pam'a 112.
1. Rezerwa chodu w tym modelu to 56 godzin, w takim razie najlepiej nakręcać go codziennie, czy np co dwa dni?
2. Z waszego doświadczenia, czy nakręcanie o konkretnej porze dnia ma znaczenie? (tzn. np. lepiej rano czy wieczorem).

RadekQ
11-09-2008, 13:38
Witam!
Mam pytanie odnoście nakręcania Pam'a 112.
1. Rezerwa chodu w tym modelu to 56 godzin, w takim razie najlepiej nakręcać go codziennie, czy np co dwa dni?
2. Z waszego doświadczenia, czy nakręcanie o konkretnej porze dnia ma znaczenie? (tzn. np. lepiej rano czy wieczorem).

Ad2. Z tego co wiem to nakrecanie o konkretnej porze, ma jakies znaczenie (nie wytlumacze jakie bo nie wiem), ja krece zawsze rano mniej wiecej o tej samej porze, choc czasem to sie nie udaje.
Ad.1 Zegarek nakrecam codziennie, no moze poza weekendami, ale wiem ze np Adam swojego Radka nakreca co dwa dni

kiedys ten temnat był mocno opisywany na forum zegarkowym

AdamLuczak
11-09-2008, 16:22
Codziennie.
Jak nakręcałem co dwa dni to łapał spóźnienie około 2 minut na tydzień.

Adam

Raf_fkn
11-09-2008, 20:43
Czyli codziennie - czy ma znaczenie, czy wieczorem czy rano?

Jeszcze jedno pytanko: znacie jakieś polskie sklepy internetowe, gdzie można nabyć ciekawe paski do Pam'a?

RadekQ
12-09-2008, 09:57
polskich to chyba nie ma, no chyba ze u Pitera:), ale terminy bardzo bardzo odległe:D:D:D
Jest sporo zagranicznych sklepow internetowych gdzie spokojnie mozesz zamowic i przysla bez zadnych problemow

PiterM
12-09-2008, 12:15
co do nakręcania... rano przed wyjściem do roboty szybka mała kawka i rytułał nakręcania. Nawet jak akurat na ręku siedzi 243 (automat) to i tak dla zdrowotności Base'a trzeba nakręcić :)

Raf_fkn
12-09-2008, 12:20
Dzięki za odpowiedzi dotyczące nakręcania - mam nadzieję, że już niedługo ten rytuał stanie się i moim udziałem:)

Odnoście sklepów to macie jakieś sprawdzone i z dobrymi cenami (najlepiej z Europy).

Z góry dzięki za odpowiedź!

hddvd
12-09-2008, 12:24
Witam!
Mam pytanie odnoście nakręcania Pam'a 112.
1. Rezerwa chodu w tym modelu to 56 godzin, w takim razie najlepiej nakręcać go codziennie, czy np co dwa dni?
2. Z waszego doświadczenia, czy nakręcanie o konkretnej porze dnia ma znaczenie? (tzn. np. lepiej rano czy wieczorem).

Ja staram się go nakręcać 3 razy w tygodniu. 24hx7 / 56 = 3.
Mam w związku z tym taki tygodniowy system nakręcania;
- poniedziałek o 11 wieczorem,
- czwartek o 7 rano,
- sobota o 3 po południu.

Mój 112 wykorzystuje perfekcyjnie te 56h rezerwy i nie zauważyłem aby np przy zbliżaniu się do jej końca jakoś zwalniał. Zatrzymuje się różnie; czasami w ok. 57h ale zdarzyło się, że dociągnął do 58h.
Oczywiście, tak jak napisałem, staram się nakrecać 3 razy w tygodniu. Niestety, ten system zostawia małą tolerancję i często zdarza mi się, że zegarek się zatrzymuje. Ale nie jest to dla mnie jakiś duży problem (przecież nie ma konieczności przestawiania daty:D).
Najrozsądniej chyba nakręcać co 2 dni. Chociaż przy tym systemie zdarzało mi się też zapominać, czy nakręciłem go wczoraj czy dzień wcześniej?
Znowu nakręcanie codzinne nie jest potrzebne - jednak ten mechanizm ma zdecydowanie wiekszą (niż klasyczna/np. najczęściej spotykaną w automatach 42-44h) rezerwę chodu.
Pozdrawiam

Raf_fkn
14-09-2008, 23:05
A oto finał: :)

stci
29-07-2009, 22:09
Cześć
w odpowiedzi na twoje wszystkie wątpliwości ,polecam wizytę w sklepie Jansen i wyjaśnienie ich na miejscu.
W mim przypadku zadziałało i mam 111 z czarnym paskiem ,ale o ile pamiętam 112 była z brązowym.
Pozdrawiam

LeonSmile
10-09-2009, 05:35
Mam na imię Piotrek, mam 20 lat, pochodzę z woj. Świętokrzyskiego, obecnie mieszkam w Krakowie gdzie studiuje.
Swoimi wymiarami ani osiągami nie będę się Wam "chwalił" bo pewnie wzbudziło by to tylko Wasz lekki uśmiech i politowanie
Napisze tylko że mam 187 cm wzrostu i jestem szczupły i od zawsze mam problemy z przybieraniem masy i wyglądam trochę jak tyczka

Na forum trafiłem dzięki Kubie Mr.Hankemu.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i liczę, że nie będziecie sobie z nowicjusza zbyt często żartować ;>

kielas
11-09-2009, 14:23
Ja wczoraj byłem w Berlinie i stwierdzam jedno: przymierzenie PAMa w salonie Wempe jest bezcenne i sprawia, że - w otoczeniu luksusu i miłej, znającej się na rzeczy obsługi - mamy do czynienia z miłością od pierwszego wejrzenia :-)
Nawet moja narzeczona poddała się urokowi 312-tki.
Szkoda tylko, że zawartość konta jeszcze tak wyrozumiała nie jest :-)

P.S.
Marzę o takim salonie w Polsce...

moko007
12-09-2009, 21:07
Ja wczoraj byłem w Berlinie i stwierdzam jedno: przymierzenie PAMa w salonie Wempe jest bezcenne i sprawia, że - w otoczeniu luksusu i miłej, znającej się na rzeczy obsługi - mamy do czynienia z miłością od pierwszego wejrzenia :-)
Nawet moja narzeczona poddała się urokowi 312-tki.
Szkoda tylko, że zawartość konta jeszcze tak wyrozumiała nie jest :-)

P.S.
Marzę o takim salonie w Polsce...

W którym Wempe? Ten na Friedrichstrasse jest świetny!

moko007
12-09-2009, 21:07
Mam na imię Piotrek, mam 20 lat, pochodzę z woj. Świętokrzyskiego, obecnie mieszkam w Krakowie gdzie studiuje.
Swoimi wymiarami ani osiągami nie będę się Wam "chwalił" bo pewnie wzbudziło by to tylko Wasz lekki uśmiech i politowanie
Napisze tylko że mam 187 cm wzrostu i jestem szczupły i od zawsze mam problemy z przybieraniem masy i wyglądam trochę jak tyczka

Na forum trafiłem dzięki Kubie Mr.Hankemu.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i liczę, że nie będziecie sobie z nowicjusza zbyt często żartować ;>


Cześć! Też mam 20 lat i 187 wzrostu i też studiuję w Krk. Jaki ten świat mały :)

kielas
13-09-2009, 23:49
W którym Wempe? Ten na Friedrichstrasse jest świetny!

Ja odwiedziłem tego przy Kurfürstendamm. Nie zmienia to faktu, że też jest super :-)