PDA

View Full Version : Panerai w saunie


RadekQ
12-07-2007, 09:13
no wlasnie ostatnio bedac na basenie mialem okazje skorzystac z sauny ale powstrzymalem sie ze wzgledu na zegarek, czy mozna wlazic z nim do sauny:confused:
No bo nie wyobazam sobie plywania bez zegarka, w koncu Marina do tego zostala wyprodukowana:p

grzesiek
12-07-2007, 11:27
Zegarkiem w saunie można się poparzyć. Przynajmniej w suchej. Czy zaszkodzi zegarkowi? Jak go nagrzejesz do około 80 stopni i potem polejesz zimną wodą to szkiełko może nie wytrzymać.

rip
12-07-2007, 11:43
Radek nie polecam wlazic z zegarkiem do sauny.
Tak jak mowi Grzesiek, mozna sie popażyć.
Z samym zegarkiem, moze nic sie nie stanie, ale po co ryzykowac.
Napewno bardzo nieprzyjemne rzeczy dzieją sie z uszczelkami.

Podobna sytuacja jest, gdy lezymy na plazy, opalamy sie, zegarek sie mocno rozgrzewa a za chwile zostaje nagle schłodzony. Najbardziej po dupie dostaja uszczelki.

PiterM
12-07-2007, 12:00
A ja przewrotnie powiem, że ja bym wchodził w zegarku, bezwzględnie! Szkło jest grube i testowane na "thermal shock" (test kondensacyjny czy jakoś tak), uszczelki zasmarowane jakimś silikonem i dobrze dociśnięte. Temperatur a saunie nie wynosi przecież 100 stopni, to miejsce dla ludzi! Na pewno bym nie zdejmował PAMka, bez przesady...

Tylko nie kładź go na rozpalone kamienie i będzie cool ;)

grzesiek
12-07-2007, 12:29
Im szkło grubsze tym bardziej wrazliwe na pęknięcie pod wpływem różnicy temperatur.

rip
12-07-2007, 15:11
Im szkło grubsze tym bardziej wrazliwe na pęknięcie pod wpływem różnicy temperatur.


To po pierwsze.
Po drugie jako fizjoterapeuta nie moge zapomniec o regulaminie sauny, ktory zawsze mowi "Przed wejściem do sauny należy zdjąć wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mogą stać się przyczyną poparzeń ciała". ;)

PiterM temperatura w saunie suchej inaczej finskiej moze siegac nawet 120'C przy suficie.

Po pierwszym, 2,3 razie nic sie nie stanie, ale ... testujcie. :D

RadekQ
12-07-2007, 16:28
dokladnie chodziło mi o saune finska

czyli dupablada :( albo basen z Marina na reku albo sauna

RadekQ
30-08-2007, 08:21
no i przetestowałem
po dwukrotnej wizycie w saunie finskiej zegarek dzial :D, reka nie popazona, pozatym był w saunie lodowej temperatura -20C, tez mu nic ie nie stało

soft
30-08-2007, 10:37
tylko zapewne nadaje sie do serwisu, bo substancje smarne sa w tej chwili wszedzie, tylko nie tam, gdzie powinny... ;) ...ciekawi mnie ile zostalo na paletach i lozyskach osi balansu... :P

RadekQ
30-08-2007, 11:25
sadzisz ze to ze wzgledu na temperature??
po wyjsciu z sauny zaraz go zdjalem i zapewniam Cie ze nie był bardziej goracy niz podczas noszenia w ostatnie upalne dni
No bo nie sadze ze noszac zegarek na rece w trakcie upalnego lata, bede biegał co poł roku do serwisu
Pozatym jadac samochodem bez klimy czasem w samochodzie temp dochodzi do 80stopni i co wtedy tez podroz do serwisu:confused:

i jeszcze jedno, poprzednim moim zegarkeim był Tissot PR100 i był w saunie kilkadziesiat razy na przestrzeni kilku lat i nigdy nie zauwazylem zadnych odchylek w jego pracy.

soft
30-08-2007, 11:42
ze wzgledu na temperature. ale myslalem ze bardziej sie nagrzewal. jesli nie byl goracy w dotyku, to raczej nic sie nie stalo.


bez klimy czasem w samochodzie temp dochodzi do 80stopni i co wtedy tez podroz do serwisu


gdyby naprawde bylo 80 stopni celsjusza, to wtedy pozostaje juz tylko ostatnia podroz... i to nie o wlasnych silach... ;)

AdamLuczak
30-08-2007, 15:30
Z zegarkiem nie wchodziłem, ale na przykładzie łańcuszka mam taką obserwację:

Dopóki dotyka skóry, nie nagrzewa się, dopiero kiedy nie ma kontaktu ze skórą robi się gorący.

Myślę że zegarek będzie chłodzony przez rękę cały czas i się właśnie dlatego nie nagrzewa bardzo.
Obawiałbym się ewentualnie o szkiełko (szczególnie po fińskiej 120 stopni i potem plusk do wody z lodem :D )

Adam

kkwpk
30-08-2007, 20:11
Gdzieś kiedyś widziałem jak jakiś facet zamroził a potem ugotował w garnku swojego Seiko skx 007. Zegarek podobno działał po tym bez zarzutu. Może czas na następne wyzwanie dla Twojego Pama ;)

RadekQ
31-08-2007, 08:58
gdyby naprawde bylo 80 stopni celsjusza, to wtedy pozostaje juz tylko ostatnia podroz... i to nie o wlasnych silach... ;)

no moze nie w trakcie jazdy ale na postoju juz mialem raz 65


AdamLuczak
Obawiałbym się ewentualnie o szkiełko (szczególnie po fińskiej 120 stopni i potem plusk do wody z lodem )


akutat zegarek byl na tej rece ktora pociagala łancuch z widrem z zimna woda, o tym zeby nie robic mu szokku termicznego pamietałem

kkwpk
Gdzieś kiedyś widziałem jak jakiś facet zamroził a potem ugotował w garnku swojego Seiko skx 007. Zegarek podobno działał po tym bez zarzutu. Może czas na następne wyzwanie dla Twojego Pama


jak głod zajrzy w oczy to szybciej ugotuje zupe z paskow niz Marine:D:D:D

AdamLuczak
31-08-2007, 13:23
OT: Radku, gdzie na saune jeździsz?

Adam

RadekQ
31-08-2007, 21:52
OT: Radku, gdzie na saune jeździsz?

Adam

Nowa Gdynia, ze wzgledu na dziecko tam poniewaz woda w basenach jest ozonowana a nie chlorowana

AdamLuczak
31-08-2007, 22:26
No to dziwne że się jeszcze nie spotkaliśmy :)
Dla eksperymentu byłem dzisiaj na teofilowie i .... to nie to.

;)
Adam