PDA

View Full Version : Wybór 1 Pama


kkwpk
13-07-2007, 01:58
Koledzy. Jeszce nie kupuję i jeszcze kilka lat minie. Podejmuję temat związany z waszym pierwszym Pamem. Jaki to był zagarek i dlaczego? Dodatkowo zdradzam wam moje preferencje. W moim przypadku wiem na pewno że będę się rozglądał za Luminorem. Będzie to albo Marina albo Base. Który byście wybrali? Dodatkowo pytam o wersję kanapka czy logo? Podejrzewam że jest to dylemat każdego początkującego Paneristi.

PcStud
13-07-2007, 02:24
a kup jaki Ci sie podoba :D pomiedzy tymi ktore wymieniles sa tylko drobne roznice czysto wizualne wiec jak tu sensownie radzic :o wszystkie to klasyki, chociaz ja kiedys postawilem na Base i byl to ze wszechmiar dobry wybor ;) maly sekundnik to troche taki zbedny i malo nurkowy "ozdobnik" ... a kanapka to co by nie mowic kwintesencja Panerai (no i swietnie wyglada ;))

wogole uwazam, ze najlepiej zaczac od najprostszego modelu, tu nie mozna zle trafic :)

kkwpk
13-07-2007, 02:38
Dzięki! Mój pierwszy Na łapce był MARINE Kloda. I za to mu chwała. Wiedziałem że przymiarka będzie decydująca. Teraz wiem co chcę. Co do różnic między Base a Luminorem wszystko rozstrzygnie się mam nadzieję szybko.

RadekQ
13-07-2007, 08:50
dokladnie tak, wybierz co Ci sie podoba.
Ja pierwszego przymierzylem Base, a pozniej Radiomira BlackSeal'a u Pitera, ale wyborl padł na Marine (nie ukrywam ze na moj wybor mialy wplyw zdjecia kilku kolegow z forum zeegrakowego). No i zamarzyla mi sie Marina, kanapka i dodatkowo z przeszklonym deklem (lubie czasem sobie go odwrocic i popatrzec na jego prace). No i od kilku miesiecy taki wlasnie gosci na moim nadgarstku. Na pewno nie zamenił bym go na zaden inny

mik
13-07-2007, 12:53
ja osobiście zaczynałem od Radka ale myślę, że Marina to najlepszy wybór na start. Siłą prostoty w najczystszym wydaniu albo ją pokochasz albo znienawidzisz ;). Jeśli, to drugie to nie będzie większego problemu ze sprzedażą i ew. utratą wartości. Jeśli to pierwsze, to cóż, inne zegarki nie będą już takie same jak kiedyś ;)

PiterM
13-07-2007, 17:22
Cóż mogę dodać... ja zaczynałem od Luminor Base 112, czyli kanapka. To, że Base, to dla mnie jasne. Jego tarcza jest po prostu designerską magią, wynikającą w dodatku z potrzeby i historii a nie z deski kreślarskiej artysty. Mnie najbradziej podoba się to, że ma cztery cyfrowe oznaczenia na tarczy. Marina jest może ciekawsza i bardziej dynamiczna (z uwagi na asymetrię właśnie) ale symetryczna potęga tarczy Base jest niepodważalna wg mnie. Power of Base is hard to resist!

Natomiast czy kanapka & szklany dekiel, czy jednak malowanka & lita stal... preferencja posiadacza. Ja zaczynałem od kanapki i szklanego dekla (bo cool) ale z czasem dotarło do mnie, że dekiel stalowy to historia, zaś malowany Base ma tarczę zdecydowanie "mocniejszą w wymowie". Grube markery i dużo mniej rzucające się w oczy napisy / logo czynią go jak dla mnie właśnie kwintesencja stylu Panerai. Logo Base is the Ace, a potem można się bawić dalej ;)

PcStud
13-07-2007, 17:36
szkoda, ze nie ma kanapki ze stalowym deklem...

RadekQ
13-07-2007, 18:02
zawsze mozesz kupic kanapke z przeszklonym deklem i nie-kanapke ze stalowym i sobie przelozyc:D:D:D
Plusem tego rozwiazania jest to ze mozesz miec np Marine ze stalowym deklem i LogoBase z przeszklonym ;)

eye_lip
13-07-2007, 19:37
Base i nic więcej - jak będę kupował Pama to będzie to właśnie ten model - ...w tytanie:D

Staruszek
14-07-2007, 00:05
Kurcze fajnie tutaj :D mój typ to 005 lub 164 choć na aktualnym etapie najbardziej podobają mi sie paski :eek: i ich wybór i trzeba przyznać że jakoś strasznie wciągają , jednego jestem ciekaw czy faktycznie po zakupie Pama nie ciągnie do innych zegarków :rolleyes:

PcStud
14-07-2007, 00:41
jednego jestem ciekaw czy faktycznie po zakupie Pama nie ciągnie do innych zegarków :rolleyes:

czasem ciagnie, czasem czlowiek nawet sie skusi na zakup czegos innego... a potem i tak zaklada na nadgarstek PAM'a, chociaz ten zupełnie nie pasuje do sytuacji :cool:

ja ostatnio kupilem sobie pieknego klasycznego Nomosa z mysla o eleganckich wyjsciach w garnuturze; zegarek bardzo mi sie podoba... ale juz cos czuje, ze nie bede go nosil, nie czuje go jakos na nadgarstku :(

co ciekawe to Samuraja i glupiego G-shocka czasem z przyjemnoscia zaloze- ale to nie konkurencja ;)

RadekQ
14-07-2007, 08:59
Kurcze fajnie tutaj :D mój typ to 005 lub 164 choć na aktualnym etapie najbardziej podobają mi sie paski :eek: i ich wybór i trzeba przyznać że jakoś strasznie wciągają , jednego jestem ciekaw czy faktycznie po zakupie Pama nie ciągnie do innych zegarków :rolleyes:

witaj na forum Staruszku
po zakupie Pama na pewno nie bedzie cie ciągnelo to innych zegarkow, ale na pewno bedzie cie ciagnelo do ubierania go w coraz to nowe paski:D

kokop
14-07-2007, 13:25
:) No fajnie. Ja ciągle zastanawiam się jeszcze jaki ma być. A paski mrówka będzie robić.

Maro66
14-07-2007, 16:37
Jeśli będę kiedyś kupował, to tylko i wyłącznie 112. Klasa sama dla siebie.

grzesiek
14-07-2007, 23:34
jestem ciekaw czy faktycznie po zakupie Pama nie ciągnie do innych zegarków :rolleyes:

Biorąc pod uwagę kolekcję gościa, u którego mierzyłem, to ciągnie dalej. Chciał kupić nawet moją Unitrę. Ma około (nie liczyłem) 20 zegarków.

Dommir
18-07-2007, 21:18
Co prawda niezbyt aktualne bo z maja 2006 ale wystarczający przegląd modeli ze zdjęciami:

http://www.watchlounge.com/wbb2/wl/thread.php?threadid=989&sid=

a tu ceny wg. stanu na 01.04.2007:

http://www.watchlounge.com/wbb2/wl/thread.php?threadid=8651&sid=

Mirek

soft
19-07-2007, 16:09
czesc ;)

ja poczatkowo przymierzalem sie do radka 190. potem cos mi sie poprzestawialo i... czekam w kolejce na 232 i 249 ;) pewnie jeszcze dlugo poczekam...

Radoslaw Edward
19-07-2007, 22:52
Ja kupiłem Luminora 164, był jeszcze Luminor z ręcznym naciągiem bez daty, ale ponieważ rożnica w cenie była znikoma wybrałem 164, miał także ładniejszy pasek i matową (szczotkowaną ?) kopertę. Jak założyłem tak 3 tygodnie nie ściągam z ręki...
Chyba następny będzie najprostszy Radomir.
Pozdrowienia
Radek

PcStud
19-07-2007, 22:56
a zdjecia gdzie? szybko sie popraw, bo mamy strasznie wrednych mod'ow na tym forum ktorzy sa gotowi zbanowac za cos takiego ;)

Radoslaw Edward
19-07-2007, 23:03
Popracuje nad zdjęciami, choć poziom Forum wysoki a czasu mało...
R
P.S.
Motorki też są fajne.

Dommir
22-07-2007, 21:12
Wydaje mi się, że to jest też atrakcyjna oferta:

http://forums.timezone.com/index.php?t=msg&goto=2973147&rid=51497#msg_2973147

Mirek

PcStud
23-07-2007, 00:07
cena wydaje mi sie cholernie dobra... a ja najwyrazniej zdrowo przeplacilem :o wrecz podejrzana ta cena

sam zegarek bardzo polecam- to moj trzeci PAM po Base i 190 i jak narazie z niego jestem chyba najbardziej zadowolony; moim zdaniem najlepszy PAM do garnituru; alarm, gmt, data, duza sekunda- ma wszystko czego potrzeba... no moze rezerwe chodu bym mu gdzies z tylu wcisnal tylko :) no i to jedyny Radek z rozstawem uszu 24mm tak wiec jest idealnym uzupelnieniem do Luminora :cool:

klod100
23-07-2007, 00:28
cena wydaje mi sie cholernie dobra... a ja najwyrazniej zdrowo przeplacilem :o wrecz podejrzana ta cena

Normalka, jak ktoś ma ciśnienie na nowy zegarek - to raczej okazja a nie wyznacznik ceny.

Dobra oferta i w EU!!!