Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Panerai Watch Discussion (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=2)
-   -   Wybór 1 Pama (http://paneristi.pl//showthread.php?t=45)

kkwpk 13-07-2007 01:58

Wybór 1 Pama
 
Koledzy. Jeszce nie kupuję i jeszcze kilka lat minie. Podejmuję temat związany z waszym pierwszym Pamem. Jaki to był zagarek i dlaczego? Dodatkowo zdradzam wam moje preferencje. W moim przypadku wiem na pewno że będę się rozglądał za Luminorem. Będzie to albo Marina albo Base. Który byście wybrali? Dodatkowo pytam o wersję kanapka czy logo? Podejrzewam że jest to dylemat każdego początkującego Paneristi.

PcStud 13-07-2007 02:24

Odp: Wyboór 1 Pama
 
a kup jaki Ci sie podoba :D pomiedzy tymi ktore wymieniles sa tylko drobne roznice czysto wizualne wiec jak tu sensownie radzic :o wszystkie to klasyki, chociaz ja kiedys postawilem na Base i byl to ze wszechmiar dobry wybor ;) maly sekundnik to troche taki zbedny i malo nurkowy "ozdobnik" ... a kanapka to co by nie mowic kwintesencja Panerai (no i swietnie wyglada ;))

wogole uwazam, ze najlepiej zaczac od najprostszego modelu, tu nie mozna zle trafic :)

kkwpk 13-07-2007 02:38

Odp: Wyboór 1 Pama
 
Dzięki! Mój pierwszy Na łapce był MARINE Kloda. I za to mu chwała. Wiedziałem że przymiarka będzie decydująca. Teraz wiem co chcę. Co do różnic między Base a Luminorem wszystko rozstrzygnie się mam nadzieję szybko.

RadekQ 13-07-2007 08:50

Odp: Wyboór 1 Pama
 
dokladnie tak, wybierz co Ci sie podoba.
Ja pierwszego przymierzylem Base, a pozniej Radiomira BlackSeal'a u Pitera, ale wyborl padł na Marine (nie ukrywam ze na moj wybor mialy wplyw zdjecia kilku kolegow z forum zeegrakowego). No i zamarzyla mi sie Marina, kanapka i dodatkowo z przeszklonym deklem (lubie czasem sobie go odwrocic i popatrzec na jego prace). No i od kilku miesiecy taki wlasnie gosci na moim nadgarstku. Na pewno nie zamenił bym go na zaden inny

mik 13-07-2007 12:53

Odp: Wyboór 1 Pama
 
ja osobiście zaczynałem od Radka ale myślę, że Marina to najlepszy wybór na start. Siłą prostoty w najczystszym wydaniu albo ją pokochasz albo znienawidzisz ;). Jeśli, to drugie to nie będzie większego problemu ze sprzedażą i ew. utratą wartości. Jeśli to pierwsze, to cóż, inne zegarki nie będą już takie same jak kiedyś ;)

PiterM 13-07-2007 17:22

Odp: Wybór 1 Pama
 
Cóż mogę dodać... ja zaczynałem od Luminor Base 112, czyli kanapka. To, że Base, to dla mnie jasne. Jego tarcza jest po prostu designerską magią, wynikającą w dodatku z potrzeby i historii a nie z deski kreślarskiej artysty. Mnie najbradziej podoba się to, że ma cztery cyfrowe oznaczenia na tarczy. Marina jest może ciekawsza i bardziej dynamiczna (z uwagi na asymetrię właśnie) ale symetryczna potęga tarczy Base jest niepodważalna wg mnie. Power of Base is hard to resist!

Natomiast czy kanapka & szklany dekiel, czy jednak malowanka & lita stal... preferencja posiadacza. Ja zaczynałem od kanapki i szklanego dekla (bo cool) ale z czasem dotarło do mnie, że dekiel stalowy to historia, zaś malowany Base ma tarczę zdecydowanie "mocniejszą w wymowie". Grube markery i dużo mniej rzucające się w oczy napisy / logo czynią go jak dla mnie właśnie kwintesencja stylu Panerai. Logo Base is the Ace, a potem można się bawić dalej ;)

PcStud 13-07-2007 17:36

Odp: Wybór 1 Pama
 
szkoda, ze nie ma kanapki ze stalowym deklem...

RadekQ 13-07-2007 18:02

Odp: Wybór 1 Pama
 
zawsze mozesz kupic kanapke z przeszklonym deklem i nie-kanapke ze stalowym i sobie przelozyc:D:D:D
Plusem tego rozwiazania jest to ze mozesz miec np Marine ze stalowym deklem i LogoBase z przeszklonym ;)

eye_lip 13-07-2007 19:37

Odp: Wybór 1 Pama
 
Base i nic więcej - jak będę kupował Pama to będzie to właśnie ten model - ...w tytanie:D

Staruszek 14-07-2007 00:05

Odp: Wybór 1 Pama
 
Kurcze fajnie tutaj :D mój typ to 005 lub 164 choć na aktualnym etapie najbardziej podobają mi sie paski :eek: i ich wybór i trzeba przyznać że jakoś strasznie wciągają , jednego jestem ciekaw czy faktycznie po zakupie Pama nie ciągnie do innych zegarków :rolleyes:


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 06:42.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.