Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Paneristi Photo Gallery (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=4)
-   -   Logo Base i Zenith Elite (http://paneristi.pl//showthread.php?t=134)

klod100 25-01-2008 01:37

Logo Base i Zenith Elite
 
Moja nowa fascynacja i ulubiony ostatnio Pam - Zero rulez :cool:

Wstyd przyznać, ale zobaczyłem go pierwszy raz tydzień temu w Holandii - kupowałem Zenith'a (klasyk do garnituru).

Do tej pory byłem wielkim fanem kanapki znanej z 111, w 212 indeksy były wypukłe. W Logo są - świetne.

Naprawdę myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy, ale Logo Base na tyle przypadł mi do gustu, że musiałem go mieć tu i teraz :cool:

Oto moja parka:




i jeszcze "Luminor Marina" zegarków garniturowych Zenith Elite z czystą, prostą tarczą ;)



PiterM 27-01-2008 20:32

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
THE POWER OF BASE! Klod, Zero Base to absolutny klasyk, sprawdzi się zawsze i wszędzie. Aż wstyd, że tak długo musiał czekać na znalezienie się na twoim nadgarstku :D

A Zenith... garniturowiec pierwsza klasa, oczywiście. Gratulacje!

PiterM 01-02-2008 12:57

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
Klod, tak teraz mnie tknęło... tez Zenith to chyba całkiem rozsądnych rozmiarów jest jak widzę! Jaka to średnica?

eye_lip 14-02-2008 21:44

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
Klaudiusz - nic więcej nie potrzeba niż ta parka - chociaż musialbym obmacać tą tarczę w Logo, bo jakoś nie wyobrażam sobie Pama nie-kanapki.

Piotrze - Zenith jest nieduży 37mm, ale super wyprofilowany i cieniutki.

klod100 15-02-2008 01:58

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
Zenith nieduży - 37,5mm, ale optycznie jest super, bo tarcza zajmuje dużą powierzchnię. Po wielu eksperymentach i przymiarkach stwierdzam, że jak elegant - to 37-40mm. Casual 42-44mm.

Filipie, Dopuki nie miałem okazji na własne oczy zobaczyć logo, nie wyobrażałem sobie niczego innego niż kanapka. Ale ten model to jakby kanapka wypełniona luminową do pełna z wklęsłym meniskiem. Na żywo, pod grubym szkłem Luminora wygląda to zajebiście.
Podstawowy model Panerai, ale “Fun factor” jest w tym przypadku ogromny.

kkwpk 15-02-2008 17:17

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
Fun factor dodatkowo zwiększany jest przez logo na tarczy.

tomek42 23-04-2008 17:43

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
Cytat:

Napisał klod100 (Post 746)
pod grubym szkłem Luminora wygląda to zajebiście.
Podstawowy model Panerai, ale “Fun factor” jest w tym przypadku ogromny.

Klod czym (technicznie) rozni sie logo base od normalnego base?

PiterM 23-04-2008 17:50

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
2 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał tomek42 (Post 966)
Klod czym (technicznie) rozni sie logo base od normalnego base?

Ja nie Klod, ale...

000 Base (Logo) - tarcza ma logo (jak sama nazwa wskazuje), a poza tym ma pełny stalowy dekiel i znaczniki nanoszone na tarczę,

112 Base (Sandwitch) - tarcza nie ma logo, ma strukturę "kanapki" (czyli wycięcia w tarczy zasadniczej, przez które widać warstwę luminescencyjną) oraz dekiel typu display-back, przez który widać mechanizm.

ellore 23-04-2008 17:59

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
Co prawda nie jestem Klod :D, ale różnica to:

- brak swan's neck regulator'a (łabędzia szyja) w mechanizmie 000 (OP I), w 112 jest ten regulator i mechanizm nazywa się OP X.

I różnice "niemechanizne":

- stalowy dekiel w 000 (w 112 jest przeszklony);
- w logo (000) tarcza to nie sandwich (kanapka), ale indeksy też nie są nakładane jak w serii contemporary, tarcza sprawia wrażenie jakby była wyfrezowana i wypełniona luminovą.

EDIT:
ups, byłem drugi

PiterM 03-07-2009 23:40

Odp: Logo Base i Zenith Elite
 
coś się chyba posypało...


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 20:27.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.