Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Panerai Watch Discussion (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=2)
-   -   PAM jako lokata kapitału (http://paneristi.pl//showthread.php?t=164)

bobwoj 29-03-2008 12:05

PAM jako lokata kapitału
 
Mam do was pytanie. Czy warto kupić PAM'a jako lokatę kapitału (nie kojarzyć z lokatą w banku która jest bez sensu;))?
Niestety w związku z małym kapitałem ok.11000 nie byłby to PAM "z górnej półki". Paru z was koledzy miało PAMA rok lub dwa i potem go odsprzedało. Możecie mi napisać ile na nim straciliście, wyszliście na czysto, lub zyskaliście? I jakiego w tym przedziale cenowym moglibyście polecić?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Pan Igor 29-03-2008 13:06

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
Przy podstawowych seriach typu 000, 005, 111, 112 szansa na "zarobek" w okresie roku-dwóch jest niewielka... Ich cena na rynku wtórnym rośnie ok. 200-400 euro rocznie, więc przy uwzględnieniu inflacji zarobek będzie znikomy...

Co innego edycje specjalne - tu jest większe pole do popisu dla wzrostu wartości, lecz ich ceny zaczynają się od 5 tysięcy euro... Jeśli rozpatrujemy tę kategorię, to dobrą "lokatą" w tej cenie będzie Pam232, czyli 47mm Radiomir:



Teraz jest jeszcze dostępny w wielu salonach, natomiast z biegiem czasu i wyprzedaniem reszty egzemplarzy, ma szansę zarobić na siebie :)

Generalnie powinniśmy się trzymać zasady, że zegarki są przyjemnością naszego życia, a nie źródłem dochodu, więc kupujmy to co nam się podoba! :rolleyes:

Pozdrawiam, Igor

bobwoj 29-03-2008 19:03

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
Więc zapytam się inaczej. Z jaką utratą wartości trzeba się liczyć po upływie ok. 2 lat. Bodajże KLOD100 sprzedawał swojego Luminora?

jerry db 29-03-2008 22:19

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
Wpływ na utrzymanie wysokiej wartości przy odsprzedaży twojego zegarka np z powodów losowych będzie jego stan w przypadku modelu popularnego. Inaczej jak powyżej napisał Pan Igor ma się sprawa z seriami specjalnymi np nowy Rolex Milgauss GV osiąga cenę 18tys dolarów na szarym rynku gdzie cena sklepowa to zaledwie 6575 $. Często zawrotne ceny na aukcjach za pojedyńcze egz starych zegarków podyktowane są tym że są to zegarki w idealnym stanie czyli nie używane.

Sam wiesz że nosząc zegarek co dziennie może on po 2 latach aktywnego stylu życia być mocno sfatygowany, natomast zakładając okazjonalnie do garnituru będzie wyglądał jak nowy. Sam musisz znaleźć odpowiedź na pytanie po co ci ten zegarek - bo albo będzeisz go nosił albo oglądał pod lupką w pudełku.

Ale Panerai to zegarek nie stworzony do leżenia w pudełku - to typowy wyrobnik do ciezkiej roboty.

bobwoj 29-03-2008 23:04

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
Cytat:

Napisał jerry db (Post 892)
Wpływ na utrzymanie wysokiej wartości przy odsprzedaży twojego zegarka np z powodów losowych będzie jego stan w przypadku modelu popularnego. Inaczej jak powyżej napisał Pan Igor ma się sprawa z seriami specjalnymi np nowy Rolex Milgauss GV osiąga cenę 18tys dolarów na szarym rynku gdzie cena sklepowa to zaledwie 6575 $. Często zawrotne ceny na aukcjach za pojedyńcze egz starych zegarków podyktowane są tym że są to zegarki w idealnym stanie czyli nie używane.

Sam wiesz że nosząc zegarek co dziennie może on po 2 latach aktywnego stylu życia być mocno sfatygowany, natomast zakładając okazjonalnie do garnituru będzie wyglądał jak nowy. Sam musisz znaleźć odpowiedź na pytanie po co ci ten zegarek - bo albo będzeisz go nosił albo oglądał pod lupką w pudełku.

Ale Panerai to zegarek nie stworzony do leżenia w pudełku - to typowy wyrobnik do ciezkiej roboty.

No właśnie ktoś z was powiedział, że PAMY mało (nie wiem ile to jest) tracą na rynku wtórnym, ponieważ producent utrzymuje stały poziom cenowy a nawet go podnosi, a nie tak jak inny producenci, którzy obniżają poziom cen zaraz po premierze danego modelu. Ale nadal mam prośbę do was o "przykład z życia".;)

klod100 29-03-2008 23:46

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
Żartujesz! Nikt Ci się nie przyzna ile stracił na odsprzedaży ;).

To zależy na ile był napalony na następny - nowy zegarek ( bo z reguły tak jest, ze sprzedajesz coś, by mieć coś innego ) Tak naprawdę mało kto z nas sprzedaje zegarek na zimno - bez pośpiechu.

Jeśli kupujesz zegarek jako lokatę - nie powinieneś do nosić - bo tylko wtedy (mint condition) masz gwarancję ceny i popytu w przyszłości. A większość z nas kupuje zegarki aby je nosić.

Nawet na zwykłych zegarkach można będzie można za kilka lat sporo zarobić, a transakcje w obrębie okresy w którym zegarek wciąż jest produkowany to zawsze początkowy spadek cen.

bobwoj 30-03-2008 21:17

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
Czy na tej stronie są same podróby czy ceny są po prostu okazyjne????

http://www.ioffer.com/i/Panerai-Lumi...-127--31447971

difrat 02-04-2008 10:41

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
to raczej niemożliwe żeby Pam 200 dolców kosztował :eek:

"Movement: Asian Unitas 17 J Manual Handwind movement, Correct Shape bridges"

RadekQ 02-04-2008 15:34

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
same fake'i, a okazje na Panerai'a raczej nie zdazaja sie czesto:(

bobwoj 02-04-2008 16:36

Odp: PAM jako lokata kapitału
 
Tak też myślałem :(

Napiszcie mi proszę czy są lub były PAM z dużą wskazówką sekundnika? Bo właśnie oglądam Elizabethtown i wydaje mi się, że główny bohater grany przez Orladno Bloom'a taki nosi. Chociaż w innej scenie widać że jej nie ma, ale pytanie podtrzymuje.


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 07:55.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.