Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Panerai Watch Discussion (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=2)
-   -   Dojrzałem do zakupu PAM-a (http://paneristi.pl//showthread.php?t=657)

transporter 08-10-2010 11:44

Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
Idą Święta, powoli ale nieuchronnie nadchodzi gwiazdka i czas pomyśleć o prezencie dla siebie. Od dłuższego czasu biję się z myślami o zakupie PAM-a na tą okazję.

Chcę zegarek z werkiem z własnej manufaktury i wytypowałem do zakupu:

PAM00312

PAM00359

PAM00320 (GMT, reset sekundy, power reserve)


Założenie jest takie, że ma to być zegarek dość uniwersalny, dający się nosić do garnituru (praca) i do zabrania na skoki spadochronowe.

Jedynym mankamentem jest to, że wszystkie wymienione modele nie są chronometrami, a przy takiej cenie wypadałoby aby były (czy się mylę?)

Konkurencję dla PAM-ów (w moim przypadku) stanowi utrzymany w innej stylistyce ale również uniwersalny Zenith El Primero Captain



lub split second (oba COSC).



Zależy mi na dokładności chodu, zatem fajnie jeśli byłby to chronometr, jednocześnie w PAM-ach kusi 3-dniowa rezerwa chodu i design :-)

A co Wy byście wybrali?

Miłego weekendu.

gludek 08-10-2010 16:29

Odp: Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
Ja wybrałem 312 czego i Tobie życzę :)

pablo122 08-10-2010 17:27

Odp: Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
Ile w Jansen kosztuje 312? U Staniego ok. 6400 CHF

HOLA 11-10-2010 09:49

Odp: Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
P9000 nie ma certyfikatu chronometru ale jest bardzo dokładny. Być może manufaktura uznała, że o dokładności ma świadczyć ich własna produkcja i własne testy. Cena u Staniego dobra, do Jansena musiałbyś zadzwonić i ponegocjować bo ta pierwsza raczej będzie wyższa.

gludek 16-10-2010 22:35

Odp: Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
No i jak wybór transporter? Coś się urodziło?!

transporter 21-10-2010 00:45

Odp: Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
I tak i nie...
Byłem kilka dni w Londynie, tam połaziłem po różnych butikach, poprzymierzałem i najbardziej podoba mi się 320-ka.

Jednak na skutek "oglądactwa" i testów nadgarstkowych pojawił się nowy, mocny konkurent - Omega DeVille. Również świetnie wykonany z werkiem z własnej manufaktury, do tego co-axial. Znacznie utrudniło mi to wybór :-(


gludek 21-10-2010 16:49

Odp: Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
Omega-godny przeciwnik ;) Ale Co-AXIAL to chyba modyfikowana ETA, a nie in-house (mam taki w PO), chyba, że de Ville ma coś innego w śrdoku :)

HOLA 21-10-2010 17:34

Odp: Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
Ma "coś innego" ale co do tego czy to jest IN HOUSE i tak są zdania podzielone.

transporter 21-10-2010 21:32

Odp: Dojrzałem do zakupu PAM-a
 
Tak, to jest in-house. Seria 8000 i 9000 werków Omegi to są in-house'y, w tym wypadku z dwoma bębnami sprężyn i rezerwą chodu 60 godzin. Oczywiście certyfikowany chronometr.

Generalnie masz rację, że większość Omeg chodzi na ETA-ch, do których zamontowano wychwyt współosiowy (co-axial), jednak w przypadku De Ville to jest własna robota, inaczej niż w speedmasterach i seamasterach.


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 15:17.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.