Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Regulamin oraz misja forum Paneristi.pl (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=7)
-   -   Proszę o pomoc! (http://paneristi.pl//showthread.php?t=631)

Marcin 14-07-2010 20:38

Proszę o pomoc!
 
Witam Wszystkich serdecznie,
od dawna czytam to zacne forum i ponieważ już od dłuższego czasu produkty Panerai mnie fascynują postanowiłem dołączyć do grona posiadaczy zegarków tej marki.
Na razie szukam zegarka używanego. I tutaj mam wielką prośbę o pomoc; na stronach chrono24 znalazłem PAMa 70, który bardzo mi się sodobał, zwłaszcza kolorystycznie:
http://www.chrono24.com/pl/search/in...ODEL=lum inor marina&SEARCH_MOVEM[]=1&ADATTRIBUTES[]=103&ADATTRIBUTES[]=104&SEARCH_PCURR=EUR&SEARCH_PMAX=5000&SORTORDER=1 &numresults=58

Nie znam się na cenach używanych zegarków tego produenta. Chcą za niego 2.7000 euro. Skontaktowałem się z właścicielem i wiem, że pasek nie jest oryginalny. Czy cena jak na 9-letni zegarek nie jest zbyt wygórowana? Na co zwracać uwagę?
Bardzo proszę o Wasze uwagi i sugestie.
Będę bardzo zobowiązany,
pozdrawiam
Marcin

zardz 14-07-2010 22:24

Odp: Proszę o pomoc!
 
Witam, jako poczatkujacy miłosnik Panerai wypowiem moje zdanie: cena rzecz względna- zależy od stopnia determinacji, ale: jeśli jesteś dzieckiem/młodzieńcem to bierz 40mm, jeśli jesteś mężczyzną(nawet powiedzmy szczupłym) szukaj 44m. Warto. Pozdrawiam, zardz.

Marcin 15-07-2010 01:34

Odp: Proszę o pomoc!
 
Cytat:

Napisał zardz (Post 3062)
Witam, jako poczatkujacy miłosnik Panerai wypowiem moje zdanie: cena rzecz względna- zależy od stopnia determinacji, ale: jeśli jesteś dzieckiem/młodzieńcem to bierz 40mm, jeśli jesteś mężczyzną(nawet powiedzmy szczupłym) szukaj 44m. Warto. Pozdrawiam, zardz.

Dziękuję za opinię. Chodzi mi raczej o stosunek ceny do produktu. Kolor zegarka, paska i ich wielkość to już raczej kwestia gustu. Do mojego nadgarstka i sposobu ubierania bardziej pasuje rozmiar 40 mm. Sparawdzone. Zresztą - pzeważnie muszę uważać co mam na ręce, a że to ma być kolejny zegarek "na codzień" nie chcę szokowac rozmiarem 44 ;)
Pozdrawiam
Marcin

Marcin 15-07-2010 16:30

Odp: Proszę o pomoc!
 
Halo,
czy ktokolwiek z forum może mi pomóc, czy raczej nie mogę na to liczyć i mam się kierować własnym osądem pozbawiaonym doświadczeń?
Pozdrawiam
Marcin

moko007 16-07-2010 11:43

Odp: Proszę o pomoc!
 
Wspaniały zegarek. Jestem szczęśliwym posiadaczem 40 w stali i nie zamieniłbym na 44 ze względów użytkowych :) Myślę, że cena jest dość dobra.

Marcin 16-07-2010 12:10

Odp: Proszę o pomoc!
 
Cytat:

Napisał moko007 (Post 3072)
Wspaniały zegarek. Jestem szczęśliwym posiadaczem 40 w stali i nie zamieniłbym na 44 ze względów użytkowych :) Myślę, że cena jest dość dobra.

moko007,
bardzo dziękuję za Twoją opinię. Właśnie na tym mi najbardziej zależy, ponieważ nie mam pojęcia o cenach używanych PAMów. Obecnie prowadzę negocjacje :)

Swoją drogą co to za forum???
Kilkadziesiąt osób czytało mojego posta a jesteś jedyną osobą, która się wypowiedziała...
Czy solidarność koleżeńska tu nie obowiązuje??? :mad:

Jeszcze raz dzięki,
pozdrawiam
Marcin

gludek 19-07-2010 15:29

Odp: Proszę o pomoc!
 
PAM70 jak każdy PAM jest godny uwagi, chociaż u mnie akurat faworytem nigdy nie był. Cena wydaje się rozsądna. Rozmaiar...jak wolisz 40mm to taki kupuj. Ja akurat nie mam wątpliwości że tylko 44mm, bo uwielbiam duże zegarki.

Marcin 19-07-2010 15:44

Odp: Proszę o pomoc!
 
Cytat:

Napisał gludek (Post 3077)
PAM70 jak każdy PAM jest godny uwagi, chociaż u mnie akurat faworytem nigdy nie był. Cena wydaje się rozsądna. Rozmaiar...jak wolisz 40mm to taki kupuj. Ja akurat nie mam wątpliwości że tylko 44mm, bo uwielbiam duże zegarki.

gludek,
właśnie o cenę najbardziej mi chodzi. Kurczę, jak na 10-letni zegarek jest całkiem niezła. Te Paneraje trzymają ceny lepiej niż Rolexy :) Toż to prawie można traktować jak inwestycję...

A co do rozmiaru; średnica 40 wyczerpuje u mnie definicję dużego zegarka :)
Który model jest u Ciebie faworytem?

Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.
Marcin

gludek 19-07-2010 16:06

Odp: Proszę o pomoc!
 
Chciałbym miec PAM233. Generalnie podobaja mi się wyłacznie Luminory (Radki niestety nie), w kopercie 1950 i chętnie wersje in-house.

pablo122 22-07-2010 12:11

Odp: Proszę o pomoc!
 
2700 euro to normalna cena, ten model jest piękny. ja zawsze optowałem za luminorami i taki zakup zaplanowałem dokładnie 299 (bransoleta) i wtedy wpadłem na radka 210 i zwariowałem i właśnie jego kupiłem za cenę tylko troszeczkę niższą. Z punktu widzenia "normalnego" czlowieka nieracjonalne, ale to jest Panerai. Rozum Luminor, a serce Radiomir. Trochę odlecialem od tematu, ale chodzi mi o to, że najlepiej moim zdaniem Pama przyłożyć do pulsu na nadgarstku (chyba, że nosisz na prawej:)) i serce Ci powie o co chodzi. Rozmiar 40mm w przypadku Panerai to jednak coś innego niż 40mm w Omesi, Breitlingu czy Rolku. Ale może w twoim przypadku to wlaśnie strzał w 10. Wracając jeszcze do ceny to według mnie każdy Panerai poniżej 10k to podejrzana sprawa. Te zegarki nie mogą być tańsze! (chyba, że na horyzoncie jest kolejny:cool:). Reasumując : maksymalnie sprawdź sprzedawce, sprawdź konkretny egzemplarz, jeśli masz możliwośc to przymież , KUPUJ I WITAJ PO JASNEJ STRONIE MOCY!


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 17:10.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.