Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Panerai Watch Discussion (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=2)
-   -   Panerai w saunie (http://paneristi.pl//showthread.php?t=42)

RadekQ 12-07-2007 09:13

Panerai w saunie
 
no wlasnie ostatnio bedac na basenie mialem okazje skorzystac z sauny ale powstrzymalem sie ze wzgledu na zegarek, czy mozna wlazic z nim do sauny:confused:
No bo nie wyobazam sobie plywania bez zegarka, w koncu Marina do tego zostala wyprodukowana:p

grzesiek 12-07-2007 11:27

Odp: Panerai w saunie
 
Zegarkiem w saunie można się poparzyć. Przynajmniej w suchej. Czy zaszkodzi zegarkowi? Jak go nagrzejesz do około 80 stopni i potem polejesz zimn± wod± to szkiełko może nie wytrzymać.

rip 12-07-2007 11:43

Odp: Panerai w saunie
 
Radek nie polecam wlazic z zegarkiem do sauny.
Tak jak mowi Grzesiek, mozna sie popażyć.
Z samym zegarkiem, moze nic sie nie stanie, ale po co ryzykowac.
Napewno bardzo nieprzyjemne rzeczy dziej± sie z uszczelkami.

Podobna sytuacja jest, gdy lezymy na plazy, opalamy sie, zegarek sie mocno rozgrzewa a za chwile zostaje nagle schłodzony. Najbardziej po dupie dostaja uszczelki.

PiterM 12-07-2007 12:00

Odp: Panerai w saunie
 
A ja przewrotnie powiem, że ja bym wchodził w zegarku, bezwzględnie! Szkło jest grube i testowane na "thermal shock" (test kondensacyjny czy jako¶ tak), uszczelki zasmarowane jakim¶ silikonem i dobrze doci¶nięte. Temperatur a saunie nie wynosi przecież 100 stopni, to miejsce dla ludzi! Na pewno bym nie zdejmował PAMka, bez przesady...

Tylko nie kładĽ go na rozpalone kamienie i będzie cool ;)

grzesiek 12-07-2007 12:29

Odp: Panerai w saunie
 
Im szkło grubsze tym bardziej wrazliwe na pęknięcie pod wpływem różnicy temperatur.

rip 12-07-2007 15:11

Odp: Panerai w saunie
 
Cytat:

Napisał grzesiek (Post 161)
Im szkło grubsze tym bardziej wrazliwe na pęknięcie pod wpływem różnicy temperatur.


To po pierwsze.
Po drugie jako fizjoterapeuta nie moge zapomniec o regulaminie sauny, ktory zawsze mowi "Przed wej¶ciem do sauny należy zdj±ć wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mog± stać się przyczyn± poparzeń ciała". ;)

PiterM temperatura w saunie suchej inaczej finskiej moze siegac nawet 120'C przy suficie.

Po pierwszym, 2,3 razie nic sie nie stanie, ale ... testujcie. :D

RadekQ 12-07-2007 16:28

Odp: Panerai w saunie
 
dokladnie chodziło mi o saune finska

czyli dupablada :( albo basen z Marina na reku albo sauna

RadekQ 30-08-2007 08:21

Odp: Panerai w saunie
 
no i przetestowałem
po dwukrotnej wizycie w saunie finskiej zegarek dzial :D, reka nie popazona, pozatym był w saunie lodowej temperatura -20C, tez mu nic ie nie stało

soft 30-08-2007 10:37

Odp: Panerai w saunie
 
tylko zapewne nadaje sie do serwisu, bo substancje smarne sa w tej chwili wszedzie, tylko nie tam, gdzie powinny... ;) ...ciekawi mnie ile zostalo na paletach i lozyskach osi balansu... :P

RadekQ 30-08-2007 11:25

Odp: Panerai w saunie
 
sadzisz ze to ze wzgledu na temperature??
po wyjsciu z sauny zaraz go zdjalem i zapewniam Cie ze nie był bardziej goracy niz podczas noszenia w ostatnie upalne dni
No bo nie sadze ze noszac zegarek na rece w trakcie upalnego lata, bede biegał co poł roku do serwisu
Pozatym jadac samochodem bez klimy czasem w samochodzie temp dochodzi do 80stopni i co wtedy tez podroz do serwisu:confused:

i jeszcze jedno, poprzednim moim zegarkeim był Tissot PR100 i był w saunie kilkadziesiat razy na przestrzeni kilku lat i nigdy nie zauwazylem zadnych odchylek w jego pracy.


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 10:51.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.