Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Panerai Watch Discussion (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=2)
-   -   Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J (http://paneristi.pl//showthread.php?t=71)

klod100 16-08-2007 01:20

Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
W nowych Luminorach zawita³y rozwi±zania znane z najnowszych modeli z werkami In-house.

Kr±¿ek redukuj±cy tarcie na d¼wigni dociskaj±cej koronkê:



Nowy system zmiany pasków - ¶rubka zosta³a wyeliminowana na rzecz zacisku i bolca.



Sprz±czka deployant ma inaczej rozwi±zane mocowanie paska.




Wszystkie te rozwi±zania wymagaj± wiêkszego nak³adu pracy przy produkcji obudowy, ale s± równie¿ na tyle zaawansowane technologicznie, ¿e mo¿e nie op³acaæ siê ich podrabiaæ, a przynajmniej nie ka¿da fabryczka sobie z tym poradzi.

Zdjêcia zrobi³ i opublikowa³ na forum Paneristi.com Philip Fastre

soft 16-08-2007 09:45

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Cytat:

Napisa³ klod100 (Post 314)
W nowych Luminorach zawita³y rozwi±zania znane z najnowszych modeli z werkami In-house.

oczywiscie tylko w luminorach z kolekcji contemporary. w historycznych serii "j" sa nadal tradycyjne wkrety... :)

PiterM 23-08-2007 12:17

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Cytat:

Napisa³ soft (Post 317)
oczywiscie tylko w luminorach z kolekcji contemporary. w historycznych serii "j" sa nadal tradycyjne wkrety... :)

DZIÊKI BOGU

rozwi±zania s± bardzo ciekawe, jednak gdyby ruszyli historyczn± seriê... wolê o tym nie my¶leæ nawet :rolleyes:

grzesiek 23-08-2007 15:41

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Pozwolê sobie wyraziæ moje zdegustowanie. Widaæ Richemont stwierdzi³, ¿e wiêkszo¶æ PAMów nabywaj± biurowe pierdo³y, a nie faceci. W koñcu bolec mo¿e wcisn± pilniczkiem do paznokci ale od ¶rubokrêta mogliby sobie odcisków narobiæ. I pewnie nie wiedzieli w któr± stronê krêciæ:mad:

soft 23-08-2007 17:52

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Cytat:

Napisa³ PiterM (Post 355)
jednak gdyby ruszyli historyczn± seriê... wolê o tym nie my¶leæ nawet :rolleyes:

troche obawiam sie, ze to tylko kwestia czasu... wajcha z rolka juz jest. nie wiem czy we wszystkich - w 176/177 jest na pewno. nowy spacer-ring z mocowaniem mechanizmu bez uzycia wkretow jest we wszystkich tytanowych, a ma byc w ogole we wszystkich luminorach 44mm. nie wiem, czy z nowym mocowaniem paska nie bedzie podobnie. jedna linia produkcyjna dla wszystkich luminorow 44mm jest na pewno tansza w utrzymaniu, niz dwie... ;)

soft 23-08-2007 17:56

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Cytat:

Napisa³ grzesiek (Post 356)
Pozwolê sobie wyraziæ moje zdegustowanie. Widaæ Richemont stwierdzi³, ¿e wiêkszo¶æ PAMów nabywaj± biurowe pierdo³y, a nie faceci. W koñcu bolec mo¿e wcisn± pilniczkiem do paznokci ale od ¶rubokrêta mogliby sobie odcisków narobiæ. I pewnie nie wiedzieli w któr± stronê krêciæ:mad:

z jednej strony - masz racje. z drugiej - srubokretem duzo latwiej zarysowac ucho niz tym plastikowym dyngsem dolaczonym do luminorow z nowym systemem mocowania paska. to wbrew pozorom zdarza sie nie tylko biurowym pierdolom i w przypadku zegarka za kilkanascie czy kilkadziesiat tysiecy moze troche zabolec... ;)

grzesiek 23-08-2007 19:40

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
@Soft. Albo Cie staæ albo nie. mam tak± zasadê, ¿e staæ mnie na przedmioty, które mogê zniszczyæ, nie kupiæ.
Jak masz dobre narzêdzia to naprawdê trudno porysowaæ zegarek ze ¶rubowanymi uszami. Pewnie, ¿e mo¿na ale uwa¿am, ¿e trudno.
Co do rolki – powinni j± daæ na ceramicznym ³o¿ysku igie³kowym.
Wiem, jestem z³o¶liwy. Na usrawiedliwienie mam tylko to, ¿e w PAMach podoba mi siê prostota konstrukcji. A oni udziwniaj±.

soft 23-08-2007 20:25

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Cytat:

Napisa³ grzesiek (Post 359)
@Soft. Albo Cie staæ albo nie. mam tak± zasadê, ¿e staæ mnie na przedmioty, które mogê zniszczyæ, nie kupiæ.

to twoja zasada. mnie jest szkoda zniszczyc nawet seiko za pol darmo... ;( nie dlatego, ze mnie nie stac, tylko dlatego ze lubie gdy ladne przedmioty sa ladne (czyli m.in. nieuszkodzone).

eye_lip 24-08-2007 13:26

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Cytat:

Napisa³ grzesiek (Post 359)
Jak masz dobre narzêdzia to naprawdê trudno porysowaæ zegarek ze ¶rubowanymi uszami. Pewnie, ¿e mo¿na ale uwa¿am, ¿e trudno.

Dam Ci mojego sitajma - gwarantujê, ¿e go odkupisz, zanim odkrêcisz ¶rubki w uszach bez porysowania:p

grzesiek 24-08-2007 19:47

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Cytat:

Napisa³ eye_lip (Post 368)
Dam Ci mojego sitajma - gwarantujê, ¿e go odkupisz, zanim odkrêcisz ¶rubki w uszach bez porysowania:p

Sitajma to naprawdê mogê odkupiæ jak mi wpadnie w rêce. Normalnie mo¿e nawet po prostu zabiorê:D bo mi siê podoba.
Trzeba mieæ jak unieruchomiæ pacjenta i bêdzie dobrze. Chyba, ¿e dasz loctita i nie powiesz.

AdamLuczak 25-08-2007 14:50

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
A ja tak technicznie do Klaudiusza i innych te¿.
Wrzucajcie zdjêcia na serwer paneristi.pl z innych dziwol±gów ³aduj± siê masakrycznie wolno...

Adam

mik 31-08-2007 15:34

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
wracaj±c do tematu to IMHO jest to fajny gad¿et ale tylko gad¿et... Jak to wcze¶niej powiedziano dla Panienek w garniturach. Jeden z wielkich funów zwi±zanych z PAM-em to ten cholerny ¶rubokrêt rysuj±cy kopertê przy zmianie paska. Taki oldskulowy jak PAM...

Vorph 24-01-2008 01:03

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Ja chodzê od czasu czasu w garniturze a chcê PAM-a ze srubkami!
Co ma piernik do wiatraka? Czy PAM-a nale¿y nosiæ do waciaka?

koliber 29-01-2008 03:58

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Cytat:

Napisa³ Vorph (Post 654)
Ja chodzê od czasu czasu w garniturze

dobrze ¿e tylko czasem:)
Cytat:

Napisa³ Vorph (Post 654)
Czy PAM-a nale¿y nosiæ do waciaka?

waciak jest tak samo cool jak PAM-y wiêc czemu nie:)
A ju¿ tak na powa¿nie, faktycznie czemu maj± s³u¿yæ takie zmiany niby wszystko siê zmienia ale czy PAM-y te¿ musz±

PiterM 29-01-2008 12:41

Odp: Nowe rozwi±zania w Luminorach serii J
 
Ale przecie¿ linia historyczna zostaje na ¶rubkach, wiêc spoko ;)


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 11:51.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.