Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Panerai Watch Discussion (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=2)
-   -   Pam 322 (http://paneristi.pl//showthread.php?t=185)

Pan Igor 08-05-2008 00:49

Odp: Pam 322
 
Moim zdaniem nie...

JLC 8-dniowy do Radiomira in-house'em nie jest i myślę, że sytuacja werku Minervy jest taka sama :rolleyes:

Nie traktujmy wszystkich werków nie od ETY jak manufakturowe ;)

Pozdrowionka!

eye_lip 08-05-2008 01:06

Odp: Pam 322
 
W jakim sensie jlc nie jest in housem?

AdamLuczak 08-05-2008 01:07

Odp: Pam 322
 
Czy in-house to nie jest robiony w danej manufakturze czyli w tym przypadku panerai ?

Adam

eye_lip 08-05-2008 01:18

Odp: Pam 322
 
No pewnie, że nie jest w panerai (żaden werk przecież tam nie jest robiony:) ), ale jest in-housem(chociaż coś mi się kojarzy, że tam bazą moglo być coś jeszcze innego.. ale nie pamiętam) , tak jak minerva.

Pan Igor 08-05-2008 01:32

Odp: Pam 322
 
Cytat:

Napisał eye_lip (Post 1008)
W jakim sensie jlc nie jest in housem?

Dla Panerai nie jest in-housem w każdym sensie :rolleyes: JLC będzie werkiem manufakturowym tylko w Jaegerach, podobnie jak GP tylko w GP, a nie Radiomirze Panerai :)

Jeśli chcesz "lepszych" argumentów, to może słowa producenta przekonają:



Jak widać werku JLC czy GP w dziale "in-house" brak :cool:

Pozdrawiam

eye_lip 08-05-2008 01:36

Odp: Pam 322
 
aaa. dobra już wiem co masz na myśli, dla mnie in-house to in-house (cZyli nie eta:rolleyes: ) a czy siedzi on jlc czy w panerai to mi wszystko jedno.

Pan Igor 08-05-2008 01:43

Odp: Pam 322
 
Można i tak :rolleyes:

Moje zdanie o in-house'owości werków JLC czy GP w Panerai jest jakie jest, jednak znajomość organoleptyczna 8-dniowego werku Jaegera pozwala mi stwierdzić, że jest on niedoścignionym wzorem dla prawdziwych in-house'ów Pama :rolleyes:

;)

mik 08-05-2008 10:28

Odp: Pam 322
 
Cytat:

Napisał Pan Igor (Post 1013)
Można i tak :rolleyes:

Moje zdanie o in-house'owości werków JLC czy GP w Panerai jest jakie jest, jednak znajomość organoleptyczna 8-dniowego werku Jaegera pozwala mi stwierdzić, że jest on niedoścignionym wzorem dla prawdziwych in-house'ów Pama :rolleyes:

;)

trudno się nie zgodzić


jerry db 08-05-2008 10:54

Odp: Pam 322
 
Dzieki za odpowiedzi, ciekawe z czego wynika brak podstawowego własnego mechanizmu w Panerai? Czy to takie trudne zadanie nawet dla Szwajcarów lub może projektowanie i konstrukcja wbrew pozorom trwa dosyć długo?

PiterM 08-05-2008 11:03

Odp: Pam 322
 
Cytat:

Napisał jerry db (Post 1016)
ciekawe z czego wynika brak podstawowego własnego mechanizmu w Panerai? Czy to takie trudne zadanie nawet dla Szwajcarów lub może projektowanie i konstrukcja wbrew pozorom trwa dosyć długo?

A. Bonati wypowiada się na ten temat w wywiadzie udzielonym dla PuristsPro (wrzucony tu na forum przez Klod'a). Generalnie problemem jest to, iż Panerai robi po prostu niskonakładowe serie. Nawet podstawowe modele to 1000-2000szt. rocznie, i robienie od zera mechanizmu in-house dla kilku (czy nawet kilkunastu) tysięcy sztuk skutkowałoby mocnym skokiem ceny modeli podstawowych. Wg mnie wrzucenie werków Minerva to świetne posunięcie.


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 20:56.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.