Paneristi.pl

Paneristi.pl (http://paneristi.pl//index.php)
-   Panerai Watch Discussion (http://paneristi.pl//forumdisplay.php?f=2)
-   -   Witam i o Pam'a pytam! (http://paneristi.pl//showthread.php?t=248)

Raf_fkn 05-09-2008 12:23

Witam i o Pam'a pytam!
 
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Pomału zaczynam dojrzewać do Paneraia po kilkuletniej przygodzie z zegarkami.
Już sam nie wiem jaką wersję wybrać. Zastanawiam się nad kilkoma modelami, a mianowicie:
PAM00000
PAM00112
PAM00005
PAM00111
PAM00210
Dodatkowo jest problem z testem nadgarstkowym, jako że nie mam czasu na wycieczkę do Warszawy.
Proszę o waszą pomoc w wyborze mojego pierwszego Pam'a.
Pozdrawiam serdecznie
Rafał

PcStud 05-09-2008 19:39

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
sprawa dziecinnie prosta :)

najtanszy historyk - Base, wzglednie Logo ale pewnie na początek bedziesz chcial miec "kanapke" na tarczy i to zrozumiale ;)

niezaleznie od tego czy kiedys dojrzejesz do jakiegos innego modelu, to te sa ponadczasowe i nigdy Ci sie nie znudza; ludzie ktorzy maja w kolekcjach najdrozsze i najbardziej wyszukane modele, zawyczaj maja tez w szufladzie prostego historyka, ktory jest tak na prawde kwintesencja tego czym jest Panerai

nie warto zaczynac od tych bardziej kombinowanych modeli, bo zazwyczaj czlowiek na poczatku nie wie w ktora strone chce pojsc i moze sie okazac, ze pierwszy strzal bedzie chybiony

no chyba ze masz duuuzo kasy i polecisz w klasyke typu Fiddy- on tez sie nigdy nie znudzi ;)

Raf_fkn 05-09-2008 21:44

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
Cytat:

Napisał PcStud (Post 1460)
sprawa dziecinnie prosta :)

najtanszy historyk - Base, wzglednie Logo ale pewnie na początek bedziesz chcial miec "kanapke" na tarczy i to zrozumiale ;)

Czyli 112 lub 000 - też tak coś czuję, że chyba najlepiej któregoś z nich.
112 ma mechanizm OP X a 000 OP I - czy zwracać na to uwagę?
I kwestia kanapki - ???

A propos zakupu to gdzie polecacie?

Pozdrawiam
Rafał

Raf_fkn 06-09-2008 22:01

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
Witajcie!
Zdecydowałem się na model 112.
Cena w polskim salonie to 3400 Euro.
Czy jest szansa wyrwać go gdzieś taniej?
Pozdrawiam
Rafal

PiterM 09-09-2008 17:23

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
112 tyle właśnie kosztuje. Jeśli chcesz nową sztukę, to tyle zapłacisz. Chyba, że z drugiej ręki. Tu (w sensie "na forum") czasem bywają BASE w doskonałym stanie.

Raf_fkn 09-09-2008 23:07

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
Cytat:

Napisał PiterM (Post 1473)
112 tyle właśnie kosztuje. Jeśli chcesz nową sztukę, to tyle zapłacisz. Chyba, że z drugiej ręki. Tu (w sensie "na forum") czasem bywają BASE w doskonałym stanie.

Dzięki za odpowiedź.
Do PAM'a 112 dołączane sa dwa paski, czarny i guma.
Chciałbym dokupić również brązowy - orientuje się ktoś ile kosztuje oryginalny pasek do tego modelu?

hddvd 10-09-2008 10:32

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
Cytat:

Napisał Raf_fkn (Post 1462)
Witajcie!
Zdecydowałem się na model 112.
Rafal

Gratulacje. Dobry wybór.
Ja noszę 112 od ponad 2 miesięcy i 2 moje pozostałe zegarki przestały dla mnie prawie istnieć. Perreleta w końcu sprzedałem a Omega dość rzadko gości na moim nadgarstku. Mało tego, o sprzdaży Omegi też zaczynam przemyśliwać, a po głowie krąży mi już Radiomir;)
To jakieś szaleństwo, ale te zegarki rzeczywiście potrafią zawładnąć. Jeszcze rok temu nie uwierzyłbym, że coś takiego mi się przytrafi. Klątwa Panerai jednak działa:D

Raf_fkn 10-09-2008 10:47

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
Cytat:

Napisał hddvd (Post 1477)
Gratulacje. Dobry wybór.
Mało tego, o sprzdaży Omegi też zaczynam przemyśliwać, a po głowie krąży mi już Radiomir;)
To jakieś szaleństwo, ale te zegarki rzeczywiście potrafią zawładnąć. Jeszcze rok temu nie uwierzyłbym, że coś takiego mi się przytrafi. Klątwa Panerai jednak działa:D

Coś czuję, że moje OMEGI spotka podobny los :)

Dziękuję za odpowiedź!

bart 10-09-2008 21:04

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
Cytat:

Napisał Raf_fkn (Post 1474)
Chciałbym dokupić również brązowy - orientuje się ktoś ile kosztuje oryginalny pasek do tego modelu?

w marcu w jansenie kosztował 800 zł, pani proponowała 10% rabatu (na zegarek dostałem 5%, co w efekcie wyniosło taniej, niż usługa znanego z innego forum stani.swiss'a).

Raf_fkn 11-09-2008 09:38

Odp: Witam i o Pam'a pytam!
 
Witam!
Mam pytanie odnoście nakręcania Pam'a 112.
1. Rezerwa chodu w tym modelu to 56 godzin, w takim razie najlepiej nakręcać go codziennie, czy np co dwa dni?
2. Z waszego doświadczenia, czy nakręcanie o konkretnej porze dnia ma znaczenie? (tzn. np. lepiej rano czy wieczorem).


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 20:22.

Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.