Wyświetl Pojedyńczy Post
  #26  
Stary 21-04-2008
Strapmaker Strapmaker is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 23
Domyślnie Odp: Szyję paski na zamówienie

Witam

Niedawno uszyłem kilka pasków 24mm

Taki



I taki



i taki




i jeszcze kilka innych

Dopracowałem także sztukę zmiękczania olejkami.





Ostatnio natomiast pobawiłem się w troszkę inne paski, oto efekt:







Czarna skóra, w przestrzeniach między łuskami oraz w dziurkach na niebiesko, szyte jaskrawo żółta nicią

No i powstał w mojej głowie plan zrobienia paska "smoczego" czyli z nachodzących na siebie skórzanych łusek, które osobno nawoskuje na gorąco i wymodeluję by wyglądały obłędnie.

I mam takie pytanko, miałby ktoś ochotę na taki smoczy pasek ?

Pytan się bo to stracznie czasochłonne bedzie, wycinanie, cieniowanie, woskowanie, tłoczenie, modelowanie, klejenie i szycie.

Oczywiście ten czarny pasek był robiony jako eksperyment/prezent więc nie jest nawet w połowie tak wykonany jak być powinien.

Ten smoczy może byc dowolnego koloru ale chyba najfajniej wyglądałby brąz z ciemniejszymi tłoczeniami na łuskach i jaśniejszych obwódkach tłoczeń.

Jak ktoś będzie chcieć to możliwe jest dołączenie do paska mosiężnej tabliczki z imieniem i nazwiskiem właściciela, przyszytej jako ostatnia łuska, albo jako dodatek do paska. Cokolwiek wymyślicie pewnie uda się zrobić

Ewentualnie mogę pomysleć nad wstawkami ze skóry węża w miejsce tłoczeń na łuskach, albo same łuski zrobić ze skóry węża by pracowały jak sie pasek zakłada na rękę (by się rozsuwały i zsuwały).

Ma ktoś ochotę i odwagę chcieć taki pasek ?

Będzie to prawdopodobnie pojedyncza sztuka, więc 100% rasowy custom.

Pozdrawiam,
Strapmaker

Ostatnio edytowane przez Strapmaker : 21-04-2008 o 15:15.
Odpowiedź z Cytowaniem