Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Stary 25-07-2007
Bartekk Bartekk is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 3
Domyślnie Witam i o PAM'a pytam

Witam wszystkich Forumowiczów

Niemal każdy Paneriaj budzi we mnie emocje i fascynację, aczkolwiek na dzień dzisiejszy mogę jedynie o nim pomarzyć Powoli zaczynam przeglądać różne fora w poszukiwaniu informacji o tej firmie i ich produktach. I tutaj rodzi się kilka pytań na które chciałbym poznać odpowiedź :

1. Z racji na fakt iż większość PAM'ów osiąga ceny zaporowe jak dla mnie upatrzyłem sobie model 00005, który to w perspektywie powiedzmy roku, góra 2 lat mógłby wejść w moje posiadanie (bez jedzenia i picia ). Jednakże po przestudiowaniu dodstępnych materiałów zauważyłem, że zegarek ten posiada dośc popularny mechanizm ETA - czy w takim razie jego cena nie jest zbyt wygórowana jak na to co sobą reprezentuje? Czy to faktycznie dobry sprzęt? Czy Panerai mocno ingeruje w mechanizmy ETA ? Czy w zasadzie płacę za logo, nazwę, kopertę, historię...prestiż ? Przepraszam za nieprfesjonalne pytania ....

2. Nigdzie nie znalazłem danych w postaci rezerwy chodu czy też dokładności zegarka. Jak to wygląda w przypadku modelu 00005?

3. Może istnieje bardziej rozsądny model PAM'a który moglibyście polecić a który nie odbiega zbyt dużo od założonego budżetu ( zakładam, że 00005 kosztować będzie w granicach 11 tys. PLN). Może jakiś model z tzw. "kanapką" ?

Będę wdzięczny za pomoc i wyrozumiałość

Pozdrawiam

Bartekk
Odpowiedź z Cytowaniem