Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #1  
Stary 25-07-2007
Bartekk Bartekk is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 3
Domyślnie Witam i o PAM'a pytam

Witam wszystkich Forumowiczów

Niemal każdy Paneriaj budzi we mnie emocje i fascynację, aczkolwiek na dzień dzisiejszy mogę jedynie o nim pomarzyć Powoli zaczynam przeglądać różne fora w poszukiwaniu informacji o tej firmie i ich produktach. I tutaj rodzi się kilka pytań na które chciałbym poznać odpowiedź :

1. Z racji na fakt iż większość PAM'ów osiąga ceny zaporowe jak dla mnie upatrzyłem sobie model 00005, który to w perspektywie powiedzmy roku, góra 2 lat mógłby wejść w moje posiadanie (bez jedzenia i picia ). Jednakże po przestudiowaniu dodstępnych materiałów zauważyłem, że zegarek ten posiada dośc popularny mechanizm ETA - czy w takim razie jego cena nie jest zbyt wygórowana jak na to co sobą reprezentuje? Czy to faktycznie dobry sprzęt? Czy Panerai mocno ingeruje w mechanizmy ETA ? Czy w zasadzie płacę za logo, nazwę, kopertę, historię...prestiż ? Przepraszam za nieprfesjonalne pytania ....

2. Nigdzie nie znalazłem danych w postaci rezerwy chodu czy też dokładności zegarka. Jak to wygląda w przypadku modelu 00005?

3. Może istnieje bardziej rozsądny model PAM'a który moglibyście polecić a który nie odbiega zbyt dużo od założonego budżetu ( zakładam, że 00005 kosztować będzie w granicach 11 tys. PLN). Może jakiś model z tzw. "kanapką" ?

Będę wdzięczny za pomoc i wyrozumiałość

Pozdrawiam

Bartekk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 25-07-2007
eye_lip's Avatar
eye_lip eye_lip is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 49
Domyślnie Odp: Witam i o PAM'a pytam

Cytat:
Napisał Bartekk Zobacz post
Jednakże po przestudiowaniu dodstępnych materiałów zauważyłem, że zegarek ten posiada dośc popularny mechanizm ETA - czy w takim razie jego cena nie jest zbyt wygórowana jak na to co sobą reprezentuje? Czy to faktycznie dobry sprzęt? Czy Panerai mocno ingeruje w mechanizmy ETA ? Czy w zasadzie płacę za logo, nazwę, kopertę, historię...prestiż ? Przepraszam za nieprfesjonalne pytania ....
00005 posiada zwykłego unitasa (OPII) lekko podtuningowanego (balans Glucydur).
Mostki są niezmienione (kształt) ale, z logiem panerai.
Co do ceny... identyczny werk w podobnym wykonaniu znajdziesz w zegarkach za 500$ - i co z tego?

Obecnie ten werk jest tylko w wersji logo, a w innych modelach (od 2002r.) zastąpiony został przez OP XI - który wygląda rewelacyjnie.
Cytat:
Napisał Bartekk Zobacz post
2. Nigdzie nie znalazłem danych w postaci rezerwy chodu czy też dokładności zegarka. Jak to wygląda w przypadku modelu 00005?
Rezerwa 56 godzin, o dokładność bym się nie martwił - Panerai dba o to przynajmniej abyś kupując zegarek z unitasem za 2900€ martwił się tylko wyglądem werku, nie dokładnością
Cytat:
Napisał Bartekk Zobacz post
3. Może istnieje bardziej rozsądny model PAM'a który moglibyście polecić a który nie odbiega zbyt dużo od założonego budżetu ( zakładam, że 00005 kosztować będzie w granicach 11 tys. PLN). Może jakiś model z tzw. "kanapką" ?
Oczywiście - model 00112, kanapka, werk OP X, cena 3200€ - to entry model i jednocześnie jeden z najfajniejszych modeli.. kiedyś muszę go sobie sprawić.

Ostatnio edytowane przez eye_lip : 25-07-2007 o 21:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 26-07-2007
Bartekk Bartekk is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 3
Domyślnie Odp: Witam i o PAM'a pytam

Dzieki eye za odpowiedz i wyjasnienia. Model 112 o ktorym piszesz to z tego co widze Base bez sekundnika. Czy w takim razie znajdzie sie cos z sekundnikiem w zalozonym budzecie?

Pozdr

Bartekk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-07-2007
eye_lip's Avatar
eye_lip eye_lip is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 49
Domyślnie Odp: Witam i o PAM'a pytam

300€ droższy jest Pam111 - z sekundnikiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 26-07-2007
soft soft is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: warszawa
Posty: 22
Domyślnie Odp: Witam i o PAM'a pytam

Cytat:
Napisał Bartekk Zobacz post
Czy Panerai mocno ingeruje w mechanizmy ETA ?
sam panerai - i w te konkretnie mechanizmy - wcale nie ingeruje. zamawiaja je u podwykonawcy - firmy soprod.

soprod natomiast zaklada inne mostki, dodaje mikroregulator, graweruje, wykancza. to nie jest duza ingerencja, tylko taki "optyczny" tuning...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 31-07-2007
PiterM's Avatar
PiterM PiterM is offline
Die Hard Paneristi (Admin)
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 379
Domyślnie Odp: Witam i o PAM'a pytam

Jak dla mnie akurat modele logo (000 i 005) są dokładnie tym, co tworzy klimat Panerai. Czyli wyszukana prostota designu, lity stalowy dekiel, delikatne napisy / logo na tarczy, nanoszone znaczniki. Werk jest prosty, rzetelny, dokładny i niezawodny. Tak jak powinno być w Panerai.

Czy wersja z sekundnikiem czy nie... to w/g mnie tylko kwestia tego, co ci się bardziej podoba (cena jest bardzo zbliżona). Dla mnie brak sekundnika i cztery symetrycznie rozłożone oznaczenia godzin na tarczy mają niezwykły power, taką "bijącą z tarczy stabilność". Sekundnika i tak nie używałem w zegarkach.

Co jeszcze... a, cena. No cena jak cena, nie zawsze chodzi tylko o werk. W przypadku Panerai płaci się za wszystko, czym Panerai jest. I patrzenie na Panerai przez pryzmat ceny chyba mija się z celem (w sensie "mam już rzeczoną kwotę, a teraz zastanówmy się, za co płacę"). Tu potężną rolę odgrywa to, czy chcesz aby na twoim nadgarstku pojawił się PAM, czy niekoniecznie. Czyli emocje. Przerobiłem już trochę zegarków (Omega, B&M, Sinn i inne) i po założeniu PAMa żaden nie utrzymał się dłużej niż 2 miesiące w moim posiadaniu. Po prostu w połowie dnia tęskniłem za Panerai na nadgarstku.

Inna rzecz, że PAM trzyma w zasadzie pełną wartość i jak dziś kupisz, to za jakiś czas jak będziesz musiał sprzedać to w zasadzie wyjdziesz na zero (a może nawet lekko zyskasz?). Niewiele jest zegarków, o których można to powiedzieć. Panerai robi niewiele czasomierzy (np. 000 powstaje jedynie 800 rocznie, zaś 005 zdaje się 1200 rocznie) więc Panerai na nadgarstku to na prawdę nieczęsty widok. I bardzo dobrze! Jakby zależało mi, aby każdy od razu wiedział co mam na przegubie, zakupiłbym Omegę SMP (miałem przez rok, tak na marginesie) lub dużego ML. Ale po co... Panerai noszę wyłącznie dla siebie
__________________
Piotr (aka PiterM)

I wear my PAM daily only for my own pleasure...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 29-03-2008
bobwoj's Avatar
bobwoj bobwoj is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poland Turek
Posty: 19
Domyślnie Odp: Witam i o PAM'a pytam

Panowie napiszcie mi proszę czym się różni PAM 0000 od Pama 0112? Czy jeden to unitas a drugi automat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 30-03-2008
jarek6's Avatar
jarek6 jarek6 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 17
Domyślnie Odp: Witam i o PAM'a pytam

112 ma przeszklony dekiel oraz tzw. sandwich dial.
Oba maja werk z recznym naciagiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 04:47.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.