Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #1  
Stary 20-03-2010
moko007's Avatar
moko007 moko007 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 53
Domyślnie Odp: luminor vs. radiomir

Dla mnie na codzień bardziej sprawdza się luminor, ale gdybym miał nosić częsciej garnitur to pewnie wybrał bym radka. W zasadzie chodzi mi po głowie nowa 338, ale na "chodzeniu po głowie" pewnie się skończy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 09-04-2010
krakpam krakpam is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 7
Wink Odp: luminor vs. radiomir

Ja wolę zdecydowanie Radiomira. Istotniejsze są dla mnie względy czysto estetyczne/metafizyczne. Mechaniczność, metaliczność, militarność, itp. jakoś kojarzą mi się w raczej antyestetycznie. To tak jakby szukać piękna w kałasznikowie czy w tokarce (choć np. miecz japoński? - by nie przechodzić na fundamentalne pozycje...)
Od strony formy Radiomir to w zasadzie złożenie kwadratu i koła, platońskich doskonałych figur, bez korekt i udziwnień, raczej ascetycznie, kapitalnie realizując zasadę less is more. Nawet wielkość koronki nie zaburza tego, może nawet doskonale konweniuje z kopertą. Dla mnie to całość prawie doskonała, tak jak chińskie monety też bazujące tylko na kole i kwadracie + kaligrafia. Szlachetna czerń i subtelna zieleń budują wrażenie spokoju i ...ponadczasowości.
Tak.
Ciao!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sprzedam - Luminor Marina, Radiomir 8 days klod100 Kupię, sprzedam, zamienię... 8 19-08-2007 21:51


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 21:20.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.