Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #1  
Stary 13-07-2007
kkwpk's Avatar
kkwpk kkwpk is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 29
Domyślnie Wybór 1 Pama

Koledzy. Jeszce nie kupuję i jeszcze kilka lat minie. Podejmuję temat związany z waszym pierwszym Pamem. Jaki to był zagarek i dlaczego? Dodatkowo zdradzam wam moje preferencje. W moim przypadku wiem na pewno że będę się rozglądał za Luminorem. Będzie to albo Marina albo Base. Który byście wybrali? Dodatkowo pytam o wersję kanapka czy logo? Podejrzewam że jest to dylemat każdego początkującego Paneristi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 13-07-2007
PcStud PcStud is offline
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 177
Domyślnie Odp: Wyboór 1 Pama

a kup jaki Ci sie podoba pomiedzy tymi ktore wymieniles sa tylko drobne roznice czysto wizualne wiec jak tu sensownie radzic wszystkie to klasyki, chociaz ja kiedys postawilem na Base i byl to ze wszechmiar dobry wybor maly sekundnik to troche taki zbedny i malo nurkowy "ozdobnik" ... a kanapka to co by nie mowic kwintesencja Panerai (no i swietnie wyglada )

wogole uwazam, ze najlepiej zaczac od najprostszego modelu, tu nie mozna zle trafic

Ostatnio edytowane przez PcStud : 13-07-2007 o 02:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 13-07-2007
kkwpk's Avatar
kkwpk kkwpk is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 29
Domyślnie Odp: Wyboór 1 Pama

Dzięki! Mój pierwszy Na łapce był MARINE Kloda. I za to mu chwała. Wiedziałem że przymiarka będzie decydująca. Teraz wiem co chcę. Co do różnic między Base a Luminorem wszystko rozstrzygnie się mam nadzieję szybko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 13-07-2007
RadekQ's Avatar
RadekQ RadekQ is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 102
Domyślnie Odp: Wyboór 1 Pama

dokladnie tak, wybierz co Ci sie podoba.
Ja pierwszego przymierzylem Base, a pozniej Radiomira BlackSeal'a u Pitera, ale wyborl padł na Marine (nie ukrywam ze na moj wybor mialy wplyw zdjecia kilku kolegow z forum zeegrakowego). No i zamarzyla mi sie Marina, kanapka i dodatkowo z przeszklonym deklem (lubie czasem sobie go odwrocic i popatrzec na jego prace). No i od kilku miesiecy taki wlasnie gosci na moim nadgarstku. Na pewno nie zamenił bym go na zaden inny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 13-07-2007
mik mik is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 66
Domyślnie Odp: Wyboór 1 Pama

ja osobiście zaczynałem od Radka ale myślę, że Marina to najlepszy wybór na start. Siłą prostoty w najczystszym wydaniu albo ją pokochasz albo znienawidzisz . Jeśli, to drugie to nie będzie większego problemu ze sprzedażą i ew. utratą wartości. Jeśli to pierwsze, to cóż, inne zegarki nie będą już takie same jak kiedyś
__________________
mik
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 13-07-2007
PiterM's Avatar
PiterM PiterM is offline
Die Hard Paneristi (Admin)
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 379
Domyślnie Odp: Wybór 1 Pama

Cóż mogę dodać... ja zaczynałem od Luminor Base 112, czyli kanapka. To, że Base, to dla mnie jasne. Jego tarcza jest po prostu designerską magią, wynikającą w dodatku z potrzeby i historii a nie z deski kreślarskiej artysty. Mnie najbradziej podoba się to, że ma cztery cyfrowe oznaczenia na tarczy. Marina jest może ciekawsza i bardziej dynamiczna (z uwagi na asymetrię właśnie) ale symetryczna potęga tarczy Base jest niepodważalna wg mnie. Power of Base is hard to resist!

Natomiast czy kanapka & szklany dekiel, czy jednak malowanka & lita stal... preferencja posiadacza. Ja zaczynałem od kanapki i szklanego dekla (bo cool) ale z czasem dotarło do mnie, że dekiel stalowy to historia, zaś malowany Base ma tarczę zdecydowanie "mocniejszą w wymowie". Grube markery i dużo mniej rzucające się w oczy napisy / logo czynią go jak dla mnie właśnie kwintesencja stylu Panerai. Logo Base is the Ace, a potem można się bawić dalej
__________________
Piotr (aka PiterM)

I wear my PAM daily only for my own pleasure...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 13-07-2007
PcStud PcStud is offline
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 177
Domyślnie Odp: Wybór 1 Pama

szkoda, ze nie ma kanapki ze stalowym deklem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 13-07-2007
RadekQ's Avatar
RadekQ RadekQ is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 102
Domyślnie Odp: Wybór 1 Pama

zawsze mozesz kupic kanapke z przeszklonym deklem i nie-kanapke ze stalowym i sobie przelozyc
Plusem tego rozwiazania jest to ze mozesz miec np Marine ze stalowym deklem i LogoBase z przeszklonym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 13-07-2007
eye_lip's Avatar
eye_lip eye_lip is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 49
Domyślnie Odp: Wybór 1 Pama

Base i nic więcej - jak będę kupował Pama to będzie to właśnie ten model - ...w tytanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 14-07-2007
Staruszek Staruszek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 13
Domyślnie Odp: Wybór 1 Pama

Kurcze fajnie tutaj mój typ to 005 lub 164 choć na aktualnym etapie najbardziej podobają mi sie paski i ich wybór i trzeba przyznać że jakoś strasznie wciągają , jednego jestem ciekaw czy faktycznie po zakupie Pama nie ciągnie do innych zegarków
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 10:57.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.