Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #11  
Stary 20-03-2010
spider's Avatar
spider spider is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 171
Domyślnie Odp: luminor vs. radiomir

No widzę że rozruszałem trochę towarzystwo bo było ostatnio ospale Jesli chodzi o wodoszczelność to duża grupa Luminorów też ma max 100 m ( te z guzikami, chronografy, gtm, daylighty i inne z wodotryskami ) a poza tym do profesjonalnego nurkowania to są Submersible, więc to kiepski argument za kopertą typu Luminor.
Pytanie do praktyków : co jest męczące w koronce Radiomirów na codzień ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 20-03-2010
zardz zardz is offline
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 33
Domyślnie Odp: luminor vs. radiomir

Pytanie bez odpowiedzi, każdy podaje subiektywne preferencje. Pierwsza kwestia to historia/legenda. Kampfschwimmery, Maiale itd.– czyli włosko-niemiecka wojenna historia nurkowania bojowego( czyli Radiomir). Współczesne 1950 47mm to przysłowiowe Graale- poza zasięgiem dla większości. Luminory 44mm powstały w '93 jednak z myślą o rynku cywilnym- to zamknięcie pewnej epoki , powiedzmy militarnej, dla zegarków Panerai. I nowa koperta, ale osadzona w tradycji 6152/6154 z niepowtarzalną osłoną koronki. Druga sprawa to dizajn i ,,czucie'' zegara- tu można tylko zacytować wypowiedzi poprzedników, nic dodać, nic ująć. Subiektywne moje zdanie: Radiomir-pasek na ,,drucikach'', zakręcana ,,ostra'' koronka, 100m WR, chociaż Radiomir- pieknie brzmi..., Luminor- osłona koronki; pancerna , prosta koperta; grube uszy najlepiej z gwintem;WR 300m(hm,wiadomo-ale wymieniam);nazwa Luminor- brzmi jakoś groźniej niż Radiomir -może przez ten mir Dlatego jeśli tylko ten jeden to dla mnie Luminor, najlepiej Base... P.S. Z tym rozruszaniem to fakt, starzy okrzepli, nowi może się trochę czają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 20-03-2010
PcStud PcStud is offline
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 177
Domyślnie Odp: luminor vs. radiomir

Cytat:
Napisał spider Zobacz post
Pytanie do praktyków : co jest męczące w koronce Radiomirów na codzień ?
w manualu musisz codziennie ja odkrecic i przykrecic, a chociaz precyzja wykonania jest duza to zawsze ryzyko uszkodzenia gwintu sie pojawia; tylko z tego powodu sprzedalem swojego Radiomira- o ile nakrecanie Luminora to dla mnie przyjemny ceremonial, to w Radku byla to upierdliwa koniecznosc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 20-03-2010
Raf_fkn's Avatar
Raf_fkn Raf_fkn is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 266
Domyślnie Odp: luminor vs. radiomir

Cytat:
Napisał spider Zobacz post
No widzę że rozruszałem trochę towarzystwo bo było ostatnio ospale Jesli chodzi o wodoszczelność to duża grupa Luminorów też ma max 100 m ( te z guzikami, chronografy, gtm, daylighty i inne z wodotryskami ) a poza tym do profesjonalnego nurkowania to są Submersible, więc to kiepski argument za kopertą typu Luminor.
Pytanie do praktyków : co jest męczące w koronce Radiomirów na codzień ?
Oczywiście, że są modele Luminor o wodoszczelności 100M, ale jest też sporo 300M i więcej. Natomiast Radiomr to max 100M.
Pisząc, ze do nurkowania to tylko Submersible masz rację, ale jaka to jest koperta? Właśnie Luminor - więc to mocny, a nie kiepski argument. Poza tym czy to Pam 24 czy 25, czy nowy 305 wszystkie mają WR 300M, tak jak np. 312 więc do nurkowania jak najbardziej się nadają (pomijając fakt, że nie posiadają obrotowego pierścienia z pomiarem czasu nurkowania).
__________________
Pozdrawiam
Rafał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 21-03-2010
spider's Avatar
spider spider is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 171
Domyślnie Odp: luminor vs. radiomir

Ja jednak myślę że to forum dla miłośników zegarków marki Panerai a nie forum dla płetwonurków i to nie post o ich preferencjach co do zegarków których używają w głębinach. A pisząc o codzinnym użytkowaniu nie miałem na mysli sytuacji codzinnego nurkowania z akwalungiem poniżej 100 m, bo dla większości z nas to nie jest codzienność
Ps. wygląd to oczywiście rzecz gustu, piszcie więc prosze drodzy Forumowicze ( jeżeli wiecie, a nie poprostu bo sie Wam bardziej podoba ) dlaczego daną kopertę wolicie bardziej. A jeśli tylko dlatego że wam się bardziej podoba to też piszcie.
Za jakis czas chciałbym podsumować Wasze głosy i ogłosić wynik która koperta rządzi w Polsce
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 25-03-2010
Raf_fkn's Avatar
Raf_fkn Raf_fkn is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 266
Domyślnie Odp: luminor vs. radiomir

Zarówno biorąc pod uwagę to co już napisałem, jak i to że bardziej mi się podoba - LUMINOR
__________________
Pozdrawiam
Rafał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 09-04-2010
krakpam krakpam is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 7
Wink Odp: luminor vs. radiomir

Ja wolę zdecydowanie Radiomira. Istotniejsze są dla mnie względy czysto estetyczne/metafizyczne. Mechaniczność, metaliczność, militarność, itp. jakoś kojarzą mi się w raczej antyestetycznie. To tak jakby szukać piękna w kałasznikowie czy w tokarce (choć np. miecz japoński? - by nie przechodzić na fundamentalne pozycje...)
Od strony formy Radiomir to w zasadzie złożenie kwadratu i koła, platońskich doskonałych figur, bez korekt i udziwnień, raczej ascetycznie, kapitalnie realizując zasadę less is more. Nawet wielkość koronki nie zaburza tego, może nawet doskonale konweniuje z kopertą. Dla mnie to całość prawie doskonała, tak jak chińskie monety też bazujące tylko na kole i kwadracie + kaligrafia. Szlachetna czerń i subtelna zieleń budują wrażenie spokoju i ...ponadczasowości.
Tak.
Ciao!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sprzedam - Luminor Marina, Radiomir 8 days klod100 Kupię, sprzedam, zamienię... 8 19-08-2007 22:51


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 12:12.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.