Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #1  
Stary 16-08-2007
klod100's Avatar
klod100 klod100 is offline
Moderator
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdansk, Poland
Posty: 126
Domyślnie Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

W nowych Luminorach zawitały rozwiązania znane z najnowszych modeli z werkami In-house.

Krążek redukujący tarcie na dźwigni dociskającej koronkę:



Nowy system zmiany pasków - śrubka została wyeliminowana na rzecz zacisku i bolca.



Sprzączka deployant ma inaczej rozwiązane mocowanie paska.




Wszystkie te rozwiązania wymagają większego nakładu pracy przy produkcji obudowy, ale są również na tyle zaawansowane technologicznie, że może nie opłacać się ich podrabiać, a przynajmniej nie każda fabryczka sobie z tym poradzi.

Zdjęcia zrobił i opublikował na forum Paneristi.com Philip Fastre
__________________
___ ___
Klaudiusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-08-2007
soft soft is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: warszawa
Posty: 22
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

Cytat:
Napisał klod100 Zobacz post
W nowych Luminorach zawitały rozwiązania znane z najnowszych modeli z werkami In-house.
oczywiscie tylko w luminorach z kolekcji contemporary. w historycznych serii "j" sa nadal tradycyjne wkrety...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 23-08-2007
PiterM's Avatar
PiterM PiterM is offline
Die Hard Paneristi (Admin)
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 379
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

Cytat:
Napisał soft Zobacz post
oczywiscie tylko w luminorach z kolekcji contemporary. w historycznych serii "j" sa nadal tradycyjne wkrety...
DZIĘKI BOGU

rozwiązania są bardzo ciekawe, jednak gdyby ruszyli historyczną serię... wolę o tym nie myśleć nawet
__________________
Piotr (aka PiterM)

I wear my PAM daily only for my own pleasure...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 23-08-2007
grzesiek grzesiek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 10
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

Pozwolę sobie wyrazić moje zdegustowanie. Widać Richemont stwierdził, że większość PAMów nabywają biurowe pierdoły, a nie faceci. W końcu bolec może wcisną pilniczkiem do paznokci ale od śrubokręta mogliby sobie odcisków narobić. I pewnie nie wiedzieli w którą stronę kręcić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 23-08-2007
soft soft is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: warszawa
Posty: 22
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

Cytat:
Napisał PiterM Zobacz post
jednak gdyby ruszyli historyczną serię... wolę o tym nie myśleć nawet
troche obawiam sie, ze to tylko kwestia czasu... wajcha z rolka juz jest. nie wiem czy we wszystkich - w 176/177 jest na pewno. nowy spacer-ring z mocowaniem mechanizmu bez uzycia wkretow jest we wszystkich tytanowych, a ma byc w ogole we wszystkich luminorach 44mm. nie wiem, czy z nowym mocowaniem paska nie bedzie podobnie. jedna linia produkcyjna dla wszystkich luminorow 44mm jest na pewno tansza w utrzymaniu, niz dwie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-08-2007
soft soft is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: warszawa
Posty: 22
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

Cytat:
Napisał grzesiek Zobacz post
Pozwolę sobie wyrazić moje zdegustowanie. Widać Richemont stwierdził, że większość PAMów nabywają biurowe pierdoły, a nie faceci. W końcu bolec może wcisną pilniczkiem do paznokci ale od śrubokręta mogliby sobie odcisków narobić. I pewnie nie wiedzieli w którą stronę kręcić
z jednej strony - masz racje. z drugiej - srubokretem duzo latwiej zarysowac ucho niz tym plastikowym dyngsem dolaczonym do luminorow z nowym systemem mocowania paska. to wbrew pozorom zdarza sie nie tylko biurowym pierdolom i w przypadku zegarka za kilkanascie czy kilkadziesiat tysiecy moze troche zabolec...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 23-08-2007
grzesiek grzesiek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 10
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

@Soft. Albo Cie stać albo nie. mam taką zasadę, że stać mnie na przedmioty, które mogę zniszczyć, nie kupić.
Jak masz dobre narzędzia to naprawdę trudno porysować zegarek ze śrubowanymi uszami. Pewnie, że można ale uważam, że trudno.
Co do rolki – powinni ją dać na ceramicznym łożysku igiełkowym.
Wiem, jestem złośliwy. Na usrawiedliwienie mam tylko to, że w PAMach podoba mi się prostota konstrukcji. A oni udziwniają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 23-08-2007
soft soft is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: warszawa
Posty: 22
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

Cytat:
Napisał grzesiek Zobacz post
@Soft. Albo Cie stać albo nie. mam taką zasadę, że stać mnie na przedmioty, które mogę zniszczyć, nie kupić.
to twoja zasada. mnie jest szkoda zniszczyc nawet seiko za pol darmo... ;( nie dlatego, ze mnie nie stac, tylko dlatego ze lubie gdy ladne przedmioty sa ladne (czyli m.in. nieuszkodzone).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 24-08-2007
eye_lip's Avatar
eye_lip eye_lip is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 49
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

Cytat:
Napisał grzesiek Zobacz post
Jak masz dobre narzędzia to naprawdę trudno porysować zegarek ze śrubowanymi uszami. Pewnie, że można ale uważam, że trudno.
Dam Ci mojego sitajma - gwarantuję, że go odkupisz, zanim odkręcisz śrubki w uszach bez porysowania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 24-08-2007
grzesiek grzesiek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 10
Domyślnie Odp: Nowe rozwiązania w Luminorach serii J

Cytat:
Napisał eye_lip Zobacz post
Dam Ci mojego sitajma - gwarantuję, że go odkupisz, zanim odkręcisz śrubki w uszach bez porysowania
Sitajma to naprawdę mogę odkupić jak mi wpadnie w ręce. Normalnie może nawet po prostu zabiorę bo mi się podoba.
Trzeba mieć jak unieruchomić pacjenta i będzie dobrze. Chyba, że dasz loctita i nie powiesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 02:33.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.