Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #1  
Stary 19-01-2011
spider's Avatar
spider spider is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 171
Domyślnie Moja historia...

Od dziecka kochałem zegarki. Najpierw to był oczojebno żółty casio, potem era G-shocków. Mój apetyt i smak rósł wraz z wiekiem. Na nadgarstku pojawiły sie tissoty kwarcowe. Wtedy będąc raz w kinie zobaczyłem na ręku Jasona Stathama Panerai. Urzekł mnie swoim kształtem, unikalną osłonką koronki. Nawet nie wiedziałem jak się nazywa firma produkująca tak cudowne czasomierze. Stało się tak że zaraz po Fortisie mechanicznym, automatycznym, na moim ręku zagościł Radiomir 210. Piekny, duży, prosty, klasyczny prawie idealny. Niestety podświadomie coraz bardziej coś mi nie pasowało. Narzekałem na niepunktualność mechanicznych zegarków, ze nuży mnie nakręcanie i wogóle bezsensowne jest nosić na ręku coś tak drogiego jak połowa auta którym się jeździ. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Sprzedałem Radka, poszedłem do galerii oglądać czasomierze. Myślę - g-shock - tani, nie będę musiał o to dbać a czas będę miał z dokładnością regulowaną radiowo z zegarami atomowymi na świecie poprostu super! Pooglądałem, dotknąłem i uciekłem ze sklepu. Pomyślałem - ok, może coś droższego ale na kwarcu. T-touch expert - tytan, wysokościomierz, temperatura, kompas, wodotrysk, zabawka ! Pooglądałem, dotknąłem i uciekłem ze sklepu. W tym miejscu mojej krótkiej historii poczułem tęsknotę do Panerai. To że na tarczy Panerai nie jest narąbanycj tysiące znaczków i funkcji, że paski są szerokości dla faceta a nie jakieś max 18 mm. Przy Panerai te inne to jak noszenie zegarka na damskim paseczku. To były pierwsze objawy "głodu" po odstawieniu Pamów. Pomyślałem - bądź silny! Szukałem dalej. I wtedy... mam, znalazłem, super. Tag aquaracer all black. Mechaniczny, automatyczny, data, tytan powleczony PVD - cudeńko - znalazłem na chrono24, zapłaciłem i ... niestety z nałogiem nie wygrasz, poprosiłem o zwrot kasy i kupiłem PAM 000 !

PS. Pisałem kiedyś o Radiomirach że to historycznie początek Panerai, czyli kwintesencja manufaktury Panerai której kwientesencją jest jej własna historia. Ale przecież koperta Radiomira to patent sprzedany przez Rolexa tak więc pierwszą prawdziwą historyczną kopertą stworzoną przez Panerai to właśnie Luminor. Luminor którego osłonka na koronkę jest tożsama z marką i jej kwintesencją, to w tej osłonce jest czar, magia, ponadczasowość i to właśnie uzależnia wszystkich pamowców.
pozdrawiam wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja aktualna kolekcja pasków PcStud Panerai Accesory Corner 5 09-09-2009 14:49
Taka moja inna pasja... PiterM Nie samym Panerai człowiek żyje 11 13-07-2008 19:45
BASE vs GMT - historia i nowoczesność... PiterM Paneristi Photo Gallery 1 03-06-2008 19:02
Moja aktualna kolekcja pasków RadekQ Panerai Accesory Corner 0 16-08-2007 10:59
Moja aktualna kolekcja pasków klod100 Panerai Accesory Corner 1 12-08-2007 23:36


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 17:19.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.