Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #1  
Stary 16-07-2008
hddvd hddvd is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: W-wa
Posty: 20
Domyślnie Roczna produkcja Panerai

Mam pytania dot. tego zestawienia;
http://www.paneristi.com/reference/s...stimation.html
Zacznę od zastrzeżenia twórców tej tabelki, że planowana roczna produkcja konkretnego modelu nie musi wcale pokrywać się z rzeczywistą liczbą egzemplarzy, które zostały wypuszczone na rynek. Ok., ale rozumiem, że ma to zastosowanie tylko wtedy, kiedy „plan nie został wykonany”? Wówczas np. ostatnim egzemplarzem - dajmy na to z jakiegoś modelu limitowanego rocznie do 1000 szt. - nie musi być wcale ten 1000/1000, tylko np. 947/1000 ? Bo tak wyszło, bo mocy produkcyjnych nie starczyło, albo był strajk ekipy zegarmistrzowskiej ;-). Sytuacja, kiedy taki oficjalny limit roczny byłby z premedytacją przekroczony chyba nie wchodzi w rachubę?
Autorzy zestawienia sygnalizują też, że ubiegłoroczna produkcja - czyli seria J - nie jest jeszcze w tej tabelce kompletna. W tej chwili (update tabelki z 10.05.2008) seria J – jak podliczyłem - to łącznie 37850 sztuk. Czy brak zamknięcia tego rocznika oznacza, że mogą jeszcze zajść jakieś spore zmiany (dołożenie np. konkretnych modeli, które są n „0” w tej chwili), czy to raczej chodzi o kosmetykę (parę egz. w jedną lub drugą stronę)?
Jeśli to drugie, to widzę, że produkcja w 2007 byłaby sporo niższa niż ta z 2006 roku (ok. 52 tys. sztuk) czy z 2005 roku ( ok. 47 tys. sztuk). Byłaby zbliżona do tej z 2004 roku (mam nadzieję, że nie walnąłem się w dodawaniu).
Jeśli właściwie czytam to zestawienie, to jeśli chodzi o zawartość rocznych produkcji, wyraźne widzę zwiększanie się udziału zegarków z mechanizmami „in house”, ale oczywiście nie odkrywam tutaj Ameryki, bo kiedyś firma nie miała takich werków, więc nie było ich w tabelce:-). Wydaje się więc jasnym, że skoro w Panerai zainwestowali we własne werki to zależy im aby coraz więcej zegarków było w nie wyposażanych. Ale coś za coś. Prawdopodobnie – taką widzę tendencję jeśli „wynik produkcji 2007” będzie zbliżony do tego z aktualnej tabelki – odbędzie się to (odbywa już od paru lat) kosztem tego, co jest pośrodku; czyli tych modeli, które są pomiędzy kolekcją historyczną (która zresztą ma się dobrze – np. wyższe limity na 111 i 112), a modelami z własnymi werkami i edycjami specjalnymi.
Czy ja to dobrze interpretuje, czy może jest zupełnie inaczej?
Czy Panerai zmierza do produkcji poniżej 30 tys. sztuk rocznie, z przewagą (za jakiś czas) produkcji zegarków z mechanizmami „in house” (również w modelach podstawowych/historycznych)?
A tak na marginesie; największa produkcja była chyba w latach 2001-2003. Jeśli dobrze dodałem to doszła w okolice 80 tys. egzemplarzy rocznie? Ale wtedy masowo wręcz (w ilościach rzędu nawet 6-7tys. rocznie/model) produkowane były takie PAMy jak; 48, 49 czy 50. Głównie automaty w rozmiarze 40mm. Kto wchłaniał wtedy taką produkcję? Podejrzewam, że było sporo taniej niż teraz.
Pozdrawiam
__________________
Marcin
Odpowiedź z Cytowaniem
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 21:09.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.