Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #21  
Stary 08-05-2008
eye_lip's Avatar
eye_lip eye_lip is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 49
Domyślnie Odp: Pam 322

Cytat:
Napisał jerry db Zobacz post
Dzieki za odpowiedzi, ciekawe z czego wynika brak podstawowego własnego mechanizmu w Panerai? Czy to takie trudne zadanie nawet dla Szwajcarów lub może projektowanie i konstrukcja wbrew pozorom trwa dosyć długo?
A skąd by niby mieli wziąć taki mechanizm. Panerai nie jest firmą zegramistrzowską tylko marką grupy Richemont. Przed erą Vendome Panerai też nie byla firmą zegarmistrzowską, więc nie ma tu żadnej ciąglości, zegarmistrzów pracujących od lat w panerai, wlasnych konstrukcji itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 08-05-2008
ellore ellore is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 47
Domyślnie Odp: Pam 322

Cytat:
Napisał eye_lip Zobacz post
A skąd by niby mieli wziąć taki mechanizm. Panerai nie jest firmą zegramistrzowską tylko marką grupy Richemont. Przed erą Vendome Panerai też nie byla firmą zegarmistrzowską, więc nie ma tu żadnej ciąglości, zegarmistrzów pracujących od lat w panerai, wlasnych konstrukcji itp.
Koledze chodziło raczej (przynajmniej ja tak zrozumiałem) o to że Panerai nie ma tanich mechanizmów in-house tylko drogie, ale to wyjaśnił najpierw p. Bonati a za nim PiterM .

Twoje podejście jest oczywiście również słuszne, przecież Panerai nagle sam nie zaczął robić skomplikowanych mechanizmów (długa rezerwa chodu, liniowy wskaźnik) sam dla siebie i tajemnicą poliszynela jest to, że właśnie pracownicy JLC maczali w tym palce. Zresztą po co robić proste własne mechanizmy jak można wsadzić czyjś werk i przytulać 18tys euro od sztuki .

IMO mechanizm Minervy jest oczywiście in-housem, ale tylko w zegarkach Minervy .
__________________
Pozdrawiam
Mariusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 08-05-2008
tomek42 tomek42 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 13
Domyślnie Odp: Pam 322

Klod a jakiej firmy werk jest w modelu 005 czy rownie zacny?
Jesli o mnie chodzi , to mimo powszechnych zachwytow nad Radiomirami , nie umiem sie przekonac do tego designu. Jednak kryta koronka z Luminora to dla mnie kwinesencja czaru Paneraia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 08-05-2008
klod100's Avatar
klod100 klod100 is offline
Moderator
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdansk, Poland
Posty: 126
Domyślnie Odp: Pam 322

w Pam-ie 005 jest Eta - Unitas. To dosyć popularny werk ( koń roboczy, wielu modeli zegarków ) i pasuje moim zdaniem doskonale do charaktery zegarka. No i ma ciekawe korzenie:

http://www.paneristi.pl/showthread.php?t=161

Co do In-house. Oczywiście potocznie mówiąc in-house na często dwa znaczenia, w tym "nie eta".

Co do werku Minervy - dla mnie to zawsze będzie dobry werk, niezależnie w czyjej obudowie zamieszka. Ta manufaktura miał w sobie "to" coś.

Swatch odgranicza dostawy ETY po za grupę, to mobilizuje innych do szukania własnych rozwiązań podstawowych kalibrów lub poddanie się dyktatowi Pana Hayka. W sumie IMHO najbardziej na dobre wyjdzie właśnie tym, którym uda znaleźć się własną drogę uniezależnienia się od limitacji dostaw ETY. Werk Minervy wygląda na dobrą alternatywę dla Unitasa - czyli ma szansę zagościć w wielu podstawowych modelach zegarków grupy Richemont.
__________________
___ ___
Klaudiusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 09-05-2008
kkwpk's Avatar
kkwpk kkwpk is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 29
Domyślnie Odp: Pam 322

Czy werk Minervy ma być docelowo montowany w podstawowych modelach Panerai? Nawiązując do dyskusji to nie wiem czy "inhouse'y" Panerai można tak nazwać skoro robi je dla nich ktoś inny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 09-05-2008
klod100's Avatar
klod100 klod100 is offline
Moderator
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdansk, Poland
Posty: 126
Domyślnie Odp: Pam 322

Cytat:
Napisał kkwpk Zobacz post
Nawiązując do dyskusji to nie wiem czy "inhouse'y" Panerai można tak nazwać skoro robi je dla nich ktoś inny.
To zależy na ile ortodoksyjnie podejdziemy do definicji in-house. Dawniej zegarmistrz robił sam wszystko ( swoimi rękoma), włączając w to śruby. Czy najmując pomocnika, aby mu wykonał a) śrubki b) trybiki c) werk - przestaje być twórcą zegara?
Czy firma chcąc stworzyć własne werki - najmuje konstruktora do ich opracowania, a następnie zleca ich wykonanie i montuje je w swoich zegarkach- przestaje być manufakturą ?
Czy oddając jakikolwiek proces na zewnątrz w outsourcing - przestajemy być autorami całości - efektu finalnego szeregu procesów.
Z jednej strony totalna manufaktura, polegająca na wykonywaniu wszystkiego własnoręcznie a na drugiej szali produkcja seryjna.
__________________
___ ___
Klaudiusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 11-05-2008
kkwpk's Avatar
kkwpk kkwpk is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 29
Domyślnie Odp: Pam 322

Według luźno przyjętej definicji Eta w mojej Stowie tez załapie się na inhouse A tak na poważnie całą branże raczej prędzej czy później czeka korzystanie z werków produkowanych przez zewnętrzne firmy. Mam małą nadzieję, ze ban na sprzedaż Ety poza grupę Swatch pozytywnie wpłynie na to zjawisko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 22:21.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.