Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #1  
Stary 16-09-2009
PcStud PcStud is offline
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 177
Domyślnie PAM312 - pierwsze wrażenia

W kolekcji mialem już 4 rozne modele Panerai- zarowno historyki jak i te z kompilacjami, Radiomiry i Luminory, na Unitasie i na innych werkach. Przez ostatni czas romansowalem jednak z Rolexem, AP i kilkoma niszowymi markami... i przekonalem sie do tego, ze czego bym nie kupil i tak zawsze ciagnie mnie do PAM'a. Zatem wracam do korzeni.



Pomimo szerokoich doświadczen uwazam sie za "Pam'owego puryste", zdecydowanie najbardziej pasuja mi najprosze modele historyczne. Uwazam, ze "im mniej na tarczy tym lepiej", jak również twierdze ze Panerai najlepiej chodzi na prostym Unitasie. Szykowalem sie do kolejnego zakupou tym razem wersji Logo... ale w oko wpadla mi 312 i tak sie stalo, ze od wczoraj stalem sie jego szczesliwym posiadaczem.

Poniewaz nikt wczesniej- nawet na angojezycznych forach- nie napisal jeszcze satysfakcjonujacej mnie recenzji postanowilem napisac kilka slow.

PIERWSZE WRAZENIE

Nie wiem czym to jest spowodowane, ale chociaż na zdjeciach model bardzo jest podobny do prostych historykow, to po wzieciu go do reki zaraz widac, ze to zupelnie inny i duuuzo lepiej wygladajacy zegarek. Pewnie duza zasluga koperty 1950. Jest jakis taki duzy i ciezki nawet jak na PAM'a... i to zdecydowanie mi sie podoba



A moze juz sie po prostu odzwyczailem od noszenia tak ciezkiego zegarka.

MECHANIZM

Tutaj mialem najwiecej watpliwości... niby in-house kusil ale automatyczny PAM jakos srednio mi zawsze pasowal (zreszta jak kazdy inny zegarek, lubie codzienny ceremonial nakrecania zegarka). Przekonala mnie troche wydluzona rezerwa chodu.



Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne- zastosowali sprytny patent szybkiej korekty godzin, co jest dla mnie duzo wygodniejsze i estetyczniejsze od drugiej wskazowki godzinowej dla drugiej strefy. Nakreca sie bardzo lekko, ale wyraznie czuc opor sprezyny na koncu dzieki czemu wygodnie sie go nakreca (wiadomo kiedy skonczyc co w automatach bywa trudne) i zawsze mozna "recznie sprawdzic" ile rezerwy zostalo. Wahnik porusza sie z "duza kultura" i nakreca sprezyny w obu kierunkach, dzieki czemu mam nadzieje nie bedzie problemu z koniecznoscia "dokrecania" jak w niektorych zegarkach. Minus- ten zegarek nie tyka tak glosno jak PAM powinien tykac. Szybka z tylu dla mnie zbedna bo mechanizm wcale do najlpiekniejszych nie nalezy... no ale to w koncu Panerai wiec nie o wyglad tu chodzi.

MECHANIZM ZMIANY PASKA

Do tego patentu chyba sie przekonam, chociaz dla mnie skrecane teleskopy to tak na prawde element tego co stanowi kwintesencje PAM'a. Na poczatku przerazony bylem, że zastosowali zwykle teleskopy z jakims mechanizmem szybkiego ich wyjmowania, ale na szczescie zastapili tylko gwint sprytna zapadka i nadal paski wymienia sie "po pamowemu". Inna sprawa, ze mi wcale ten srubokrecik nigdy nie przeszkadzal... byc moze ludzi denerwowaly rysy na uszach i czasami uszkodzenia gwintu.

Podsumowujac- poki co- z zakupu jestem bardzo zadowlony. Potrzebuje jeszcze chwili, zeby sie przekonac do automatycznego mechanizmu... ale chyba sie polubimy. Moim zdaniem warto doplacic te pare zlotych do 312 jezeli ktos dzisiaj mysli o historyku.

PS. Zdjecia z netu, innych nie bedzie

Ostatnio edytowane przez PcStud : 16-09-2009 o 17:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-09-2009
kielas's Avatar
kielas kielas is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 15
Domyślnie Odp: PAM312 - pierwsze wrażenia

Gratulacje! Świetna maszyna!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-09-2009
Raf_fkn's Avatar
Raf_fkn Raf_fkn is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 266
Domyślnie Odp: PAM312 - pierwsze wrażenia

Gratuluję
Niech się dobrze nosi!
__________________
Pozdrawiam
Rafał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 16-09-2009
stci stci is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 24
Domyślnie Odp: PAM312 - pierwsze wrażenia

Gratulacje .
Swietnie wygląda.
Poczulem ukłucie zazdrości.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 16-09-2009
dakar's Avatar
dakar dakar is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 38
Domyślnie Odp: PAM312 - pierwsze wrażenia

Gratulacje!
Piękny zegarek, jednak sam dalej zbieram na PAMa 233. Mocniej wypukłe szkiełko + mechanizm 8dniowy bardziej pasowałyby mi do już posiadanego PAMa 190.
Wear it in good health!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 17-09-2009
PcStud PcStud is offline
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 177
Domyślnie Odp: PAM312 - pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał dakar Zobacz post
Gratulacje!
Piękny zegarek, jednak sam dalej zbieram na PAMa 233. Mocniej wypukłe szkiełko + mechanizm 8dniowy bardziej pasowałyby mi do już posiadanego PAMa 190.
Wear it in good health!
powiem Ci, ze gdybym chcial wiecej wydac na zegarek to bralbym juz tylko Fiddy'ego... ale ciagle sobie powtarzam, ze na glowe jeszcze nie upadlem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 28-10-2009
PiterM's Avatar
PiterM PiterM is offline
Die Hard Paneristi (Admin)
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 379
Domyślnie Odp: PAM312 - pierwsze wrażenia

Świetne porównanie 312 vs. 140, link pod zdjęciem



http://www.wristwatchphoto.com/2009/...-compared.html
__________________
Piotr (aka PiterM)

I wear my PAM daily only for my own pleasure...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 01-11-2009
moko007's Avatar
moko007 moko007 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 53
Domyślnie Odp: PAM312 - pierwsze wrażenia

Gratuluję! Wspaniały zegarek. Trzy dni temu mierzyłem go we Florencji ,ale jedyne co kupiłem to następny pasek...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kupie PAM233 lub PAM312 artme Kupię, sprzedam, zamienię... 1 05-06-2009 13:57


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 17:49.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.