Paneristi.pl  

Wróć   Paneristi.pl > Paneristi Talk > Panerai Watch Discussion
FAQ Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
  #1  
Stary 19-01-2011
spider's Avatar
spider spider is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 171
Domyślnie Moja historia...

Od dziecka kochałem zegarki. Najpierw to był oczojebno żółty casio, potem era G-shocków. Mój apetyt i smak rósł wraz z wiekiem. Na nadgarstku pojawiły sie tissoty kwarcowe. Wtedy będąc raz w kinie zobaczyłem na ręku Jasona Stathama Panerai. Urzekł mnie swoim kształtem, unikalną osłonką koronki. Nawet nie wiedziałem jak się nazywa firma produkująca tak cudowne czasomierze. Stało się tak że zaraz po Fortisie mechanicznym, automatycznym, na moim ręku zagościł Radiomir 210. Piekny, duży, prosty, klasyczny prawie idealny. Niestety podświadomie coraz bardziej coś mi nie pasowało. Narzekałem na niepunktualność mechanicznych zegarków, ze nuży mnie nakręcanie i wogóle bezsensowne jest nosić na ręku coś tak drogiego jak połowa auta którym się jeździ. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Sprzedałem Radka, poszedłem do galerii oglądać czasomierze. Myślę - g-shock - tani, nie będę musiał o to dbać a czas będę miał z dokładnością regulowaną radiowo z zegarami atomowymi na świecie poprostu super! Pooglądałem, dotknąłem i uciekłem ze sklepu. Pomyślałem - ok, może coś droższego ale na kwarcu. T-touch expert - tytan, wysokościomierz, temperatura, kompas, wodotrysk, zabawka ! Pooglądałem, dotknąłem i uciekłem ze sklepu. W tym miejscu mojej krótkiej historii poczułem tęsknotę do Panerai. To że na tarczy Panerai nie jest narąbanycj tysiące znaczków i funkcji, że paski są szerokości dla faceta a nie jakieś max 18 mm. Przy Panerai te inne to jak noszenie zegarka na damskim paseczku. To były pierwsze objawy "głodu" po odstawieniu Pamów. Pomyślałem - bądź silny! Szukałem dalej. I wtedy... mam, znalazłem, super. Tag aquaracer all black. Mechaniczny, automatyczny, data, tytan powleczony PVD - cudeńko - znalazłem na chrono24, zapłaciłem i ... niestety z nałogiem nie wygrasz, poprosiłem o zwrot kasy i kupiłem PAM 000 !

PS. Pisałem kiedyś o Radiomirach że to historycznie początek Panerai, czyli kwintesencja manufaktury Panerai której kwientesencją jest jej własna historia. Ale przecież koperta Radiomira to patent sprzedany przez Rolexa tak więc pierwszą prawdziwą historyczną kopertą stworzoną przez Panerai to właśnie Luminor. Luminor którego osłonka na koronkę jest tożsama z marką i jej kwintesencją, to w tej osłonce jest czar, magia, ponadczasowość i to właśnie uzależnia wszystkich pamowców.
pozdrawiam wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 19-01-2011
Raf_fkn's Avatar
Raf_fkn Raf_fkn is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 266
Domyślnie Odp: Moja historia...

Fajna historia!

U mnie było tak:
Przed długi czas nie zwracałem uwagi na noszony zegarek. Następnie postanowiłam kupić coś porządniejszego (wtedy to było coś porządniejszego dla mnie) i kupiłem w Aparcie Claude Bernard. Nosiłem go dość długo, aż w końcu kupiłem Edoxa. W międzyczasie mój brat zaczął zarażać mnie tematem zegarków mechanicznych i tak po jakimś czasie kupiłem wymarzoną Omegę Railmaster. Był to jak dla mnie świetny zegarek - bardzo go lubiłem. Zafascynowałem się marką Omega i kupiłem SMP - Bonda. Również bardzo ciekawy czasomierz. Pewnego dnia trafiłem na stronkę Panerai i zaczęło się. Kupiłem 112. To było coś - kawał zegara, wymiana pasków, prostota. Pomyślałem to jest to! Ale po jakimś czasie znowu wpadła mi w oko kolejna Omega - Hour Vision. Kupiłem, ponosiłem i sprzedałem , tak jak i Bonda . Moim kolejnym pomylonym pomysłem było pozbycie się 112. I znowu powrót do Omegi - Aqua Terra na cal. 8500. Niestety powtórka z rozrywki - sprzedana. I wtedy Panerai zaprezentował nowość 312. Zapisałem się, czekałem pół roku i znowu ją sprzedałem. Po kilku miesiącach nie dawała mi spokoju i znów była moja Jakiś czas ją nosiłem i niestety kolejny raz poszła dalej. Aż do świąt 2010r. Moja kochana żona sprawiła mi niesamowitą niespodziankę - Pam 312. Nie napiszę, że zostanie na zawsze, ale myślę, że na bardzo długo...


__________________
Pozdrawiam
Rafał

Ostatnio edytowane przez Raf_fkn : 19-01-2011 o 13:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 20-01-2011
spider's Avatar
spider spider is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 171
Domyślnie Odp: Moja historia...

Zapraszam do podzielania się z wszystkimi waszymi historiami z zaprzyjaźniania się z Panerai
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 21-01-2011
gludek's Avatar
gludek gludek is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 59
Domyślnie Odp: Moja historia...

Moja historia jest taka... Przez wiele lat zegarek w ogóle nie był mi potrzebny do szczęścia. Aż do końca studiów praktycznie nie używałem zegarka. Jak zacząłem pracowac to postanowiłem kupic pierwszy porządny szwajcarski zegarek. Zawsze marzyłem o Omedze ale wtedy nie było mnie stac na taki wydatek. Kupłem Tissota LeLocle za równowartośc dwóch moich pensji. Byłem niezwykle z niego dumny i szczęśliwy. Nikomu nie przyznałem się ile ten zegarek kosztował bo rodzina by mnie wyklnęła i pewnie trafił bym wtedy do psychoanalityka

Ten zegarek wystarczył mi praktycznie na kolejne 10 lat. Wtedy trafiła mi się okazja kupic moją wymarzoną Omegę. Zawsze podobała mi się linia Seamaster. Wybór padł na PO Quantum of Solance.

Wtedy trafiłem w necie na forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, i tam właśnie po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcia PAMa. Z początku zegarek ten kompletnie mi się nie spodobał i dopiero przy setnym podejściu do niego coś we mnie zaiskrzyło. Zaiskrzyło tak mocno, że trafiłem na to nasze forum, a następnie na paneristi.com. Wtedy już wiedziałem, że ten zegarek muszę miec!!! Od początku wiedziałem, że będzie to na pewno Luminor, a nie Radek... Wybór padł na serię historyczną 111 lub 112. Jak już wiedziałem czego chcę to...niejaki Kolega Raf fkn swoją recenzją 312 zburzył mój spokój. Po kilku dniach intensywnego myślenia postanowiłem nabyc 312 i tak też się stało. Jestem niezwykle zadowolony z mojego wyboru i właściwie inny model PAMa mi nie jest potrzebny (no chyba, że 233).

No, a na koniec moje kolejne marzenie zegarkowe...Blancpain FF No Radiations. To kiedyś będzie mój kolejny Sikor


Nigdy nie sprzedałem żadnego swojego zegarka-wszystkie mają u mnie dożywocie. Moje serce by tego nie wytrzymało
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja aktualna kolekcja pasków PcStud Panerai Accesory Corner 5 09-09-2009 15:49
Taka moja inna pasja... PiterM Nie samym Panerai człowiek żyje 11 13-07-2008 20:45
BASE vs GMT - historia i nowoczesność... PiterM Paneristi Photo Gallery 1 03-06-2008 20:02
Moja aktualna kolekcja pasków RadekQ Panerai Accesory Corner 0 16-08-2007 11:59
Moja aktualna kolekcja pasków klod100 Panerai Accesory Corner 1 13-08-2007 00:36


Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 02:41.


Powered by: vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
webdesign .:. www.luczak.pl .:.